Hnojivo na trávníky

Rubrika: Zahrada

Hnojivo Europlus P 56 pro dlouhodobé účinky

Hustý zelený trávník potřebuje pravidelnou péči, mimo jiné i pravidelné hnojení. Hnojivo musíme ale správně vybrat. Hnojivo volíme jednak podle druhu trávníku (golfový, pro sport, okrasný, rekreační), jednak podle toho, jak má hnojivo účinkovat.

Jaké hnojivo zvolit

Hnojiva pro obnovu trávníků kombinují hnojivo a osivo, které má krátkou dobu klíčení a není třeba rytí. Hnojiva pro nové a pro jarní trávníky působí na rychlejší zapojení travního drnu, pomáhají vytvářet silný a zdravý kořenový systém. Mladé rostliny rychle zakořeňují a odnožují, rychle se vyvine silný trávník, který můžete dříve využívat.

Podzimní trávníková hnojiva zlepšují stav rostlin před zimou a zajistí dobré přezimování. Vysoký obsah draslíku dodá trávníku schopnost lépe čelit nepříznivým povětrnostním vlivům, odolnost proti suchu, vymrzání a napadání houbovými chorobami. Hořčík podporuje fotosyntézu a obsah síry v hnojivech pomáhá k tvorbě bílkovin. V jarním období se trávník velmi rychle obnoví. Aplikace se provádí od září do listopadu, ještě před ukončením vegetace.

Král trávníků - Travin, hnojivo pro dlouhodobé účinky

Hnojiva s dlouhodobými účinky poskytují plnohodnotnou výživu trávníkům v období jara a plné vegetace, po dobu nejméně 2 měsíců, některá ještě déle. Hnojíme zahnOJIVO čátkem dubna, června a srpna. Hnojivo obsahuje všechny základní živiny – dusík, fosfor, draslík, hořčík a stopově železo, mangan, síru. Dusík podporuje nárůst a dobrou vybarvenost trav, draslík má pozitivní vliv na zesílení kořenové soustavy. Hořčík a železo podporují tvorbu listové zeleně a fotosyntézu. Hnojiva proti mechu slouží k hnojení, ale zároveň obsahují látky likvidující mech a lišejníky. Používáme od března do září, v době, kdy se nevysévá. Ošetření provádíme maximálně 2x do roka.

www.raselina.cz, www.agrocs.cz, www.eurogreen.cz, www. WOLF-Garten.cz

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM

Hnojivo na trávníky