Hliníkové těsnicí pásy

Místa, kde střecha navazuje na hraničící nebo prostupující stavební prvky, jako jsou komíny, vikýře nebo dělicí stěny, je nutné opravdu důkladně utěsnit, nejčastěji oplechováním. Tyto detaily totiž patří z pohledu možného zatékání k nejrizikovějším. Hliníkový připojovací pás Easy-Form® oplechování nahrazuje – mezi dvěma konstrukcemi vytvoří trvale pružný spoj, odolný vůči dešti, sněhu, mrazu, extrémně vysokým teplotám i UV záření. Díky mimořádné 60% roztažnosti v podélném směru je možné jeho dokonalé tvarování bez protržení. Z pěti barevných provedení těsnicího pásu si lze vybrat to, které nejlépe ladí s odstínem střešní krytiny.

 

 

Pás Easy-Form připojí střešní konstrukce novostaveb i rekonstrukcí na vyčnívající stavební díly, nejčastěji opěrné nebo protipožární dělicí stěny, vikýře nebo komíny, případně trubky odvětrání apod. Je určen pro šikmé střechy se sklonem >10°, na hladké i profilované střešní krytiny. Představuje alternativu klasického, značně pracného oplechování střešních detailů. Díky snadné aplikaci pomáhá pokrývačům ušetřit čas a majitelům rodinných domků realizovat připojení vlastními silami.

 

 

Vysoká odolnost proti extrémním teplotám (-20°C až +80°C), povětrnostním vlivům, stárnutí, ale i rezivění, je dána už kombinací materiálů: hliníku a celoplošné butylenové vrstvy. Pás s tloušťkou přibližně 1,2 mm disponuje zesilující vložkou z polyesteru. Akrylové barevné lakování na povrchu je odolné vůči povětrnostním vlivům a umožňuje výběr z pěti odstínů: cihlově červená, antracit, hnědá, šedá a černá.

 

 

Pro práci s těsnicím pásem Easy-Form stačí běžné nástroje, jako je pravítko, tužka a nůžky. Pás se vzhledem ke krepování snadno tvaruje a nabízí až 60% roztažnost. Materiál se tak dokonale přizpůsobí tvaru připojovaných dílů. Pájení nebo lepení lepidlem není nutné. Důležité však je, aby na jedné i druhé straně činil spoj konstrukce s pásem minimálně 100 mm. Podle tohoto pravidla si zákazník vybere také šířku připojovacího pásu: 250, 300 nebo 450 mm. Každá z rolí má délku 5 m.

 

 

Pro estetické zakončení detailu v místě okraje těsnicího pásu, např. na komíně, lze využít další příslušenství z nabídky HPI-CZ, konkrétně hliníkovou zakončovací lištu pro těsnicí pásy. Lišta se nejprve upevní na zeď komína a do ní se následně vlepí těsnicí pás, který pak střešní krytinu připojí obvyklým, výše uvedeným způsobem.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: HPI-CZ

 

Hliníkové těsnicí pásy