Hlavní výhody a nevýhody krmení psími konzervami

Rubrika: Mazlíčci, Pes
bígl při jídle

Foto:Iryna Imago/Shutterstock

Možností, čím krmit vašeho čtyřnohého mazlíčka je mnoho. Mezi ty nejčastější patří psí granule, konzervy nebo domácí strava. V dnešním článku se zaměříme právě na psí konzervy. Důkladně se podíváme se na to, jaké výhody a nevýhody nám, a hlavně naším pejskům, mohou nabídnout.

Výhody krmení psími konzervami

  1. Vyšší vlhkost – V naprosté většině případů mají konzervy pro psy vyšší vlhkost než třeba granule. To je vhodné například pro psy, kteří mají zdravotní problémy s ledvinami nebo málo pijí.
  2. Výraznější chuť – Mnoho psů má rádo konzervy díky jejich intenzivní chuti a vůni. To oceníte obzvláště v případě, že máte doma vybíravého pejska.
  3. Velký výběr – Na trhu najdeme obrovské množství druhů. Jsou k dispozici psí konzervy s různými složkami, a to včetně dietních, hypoalergenních a bezlepkových možností. Ty se budou hodit například v případě, když máte mazlíčka se speciálními potřebami nebo dietou.
  4. Snadná konzumace – Díky konzistenci a složení jsou snadno konzumovatelné, což bez pochyby ocení hlavně starší psi.

Nevýhody krmení psími konzervami

  1. Nutriční obsah – Některé psí konzervy mohou být nižší nutriční hodnoty. Pokud chcete, aby vašemu pejskovi prospívaly, je třeba pečlivě číst etikety a vybírat pouze ty kvalitní.
  2. Vyšší cena – Pokud bychom chtěli porovnání, pak takové psí granule vycházejí ve výsledku levněji. Rozhodnete-li se pro tuto možnost, pak se musíte připravit na to, že dlouhodobé krmení konzervami výrazně ovlivní váš rodinný rozpočet.
  3. Skladování a doba trvanlivosti – Psí konzervy nemají příliš dlouhou trvanlivost a navíc pro skladování budete potřebovat větší prostor.
  4. Neblahý vliv na zuby – Měkká konzistence může nepříznivě ovlivnit vývoj zubů a ústní hygienu, což může zvyšovat riziko zubního plaku a zubního kamene.

Text: redakce

Hlavní výhody a nevýhody krmení psími konzervami