Gladiator 510 – nejen dřevorubecká legenda!

Na stránkách různých časopisů se často setkáváte s užitečnými pomocníky na zahradu, chalupu či farmu. Pravidelně se můžete dočíst i o pracovních čtyřkolkách Journeyman, které všechna kriteria pracovních strojů nepochybně splňují.

 

Journeyman Gladiator 510 je jedna z nejznámějších a nejprodávanějších čtyřkolek v ČR a SR

 

Tento stručný článek ovšem ukáže více než jen psané slovo, hlavně důkladnou fotogalerii, aby si každý čtenář mohl jasně představit, jak velkým pomocníkem může čtyřkolka být. Vybrali jsme pro Vás čtyřkolku Gladiator 510-A (prodloužená verze), pracanta každým coulem, kterého jsme podrobili důkladné dřevorubecké práci se vším, co k práci v lese patří.

 

Velkou výhodou klaničáků je, že na ně můžete naskládat rovně až 4m kusy v celku

 

Journeyman Gladiator 510 je jedna z nejznámějších a nejprodávanějších čtyřkolek v ČR a SR. Své kvality dokazuje mj. i tím, že takřka beze změn je na trhu již od roku 2006. Legendární pětistovka Gladiator 510 je silná, dobře ovladatelná, plně vybavená čtyřkolka 4×4 s možností úplné uzávěrky předního diferenciálu, s možností silného redukovaného pracovního převodu „L“, s nezávislým zavěšením a motorem o obsahu 500 ccm, Ve výbavě má vše, co má stroj 4×4 určený na práci mít (silný naviják, homologované tažné, nosiče, rámy, ALU kola, šestiplátnové šípové pneu…). Jedná se o spolehlivý, kvalitní, na údržbu nenáročný a jednoduchý stroj s rozumnou spotřebou.

 

Stahování stromu

 

Čtyřkolku jsme Vám již představili, ještě stručně nezbytné dřevařské příslušenství:

Pokud táhnete na řetězech, jsou saně použitelné jen na rovině

Saně na tažení stromů – z těžkého terénu lze klády, ale i celé stromy, stahovat za pomocí speciálních saní (podobné používají kanadští dřevorubci, verze s řetězem). Verze na obrázcích je vylepšena použítím pevného úchytu na kouli. Pokud táhnete na řetězech, jsou saně použitelné jen na rovině. Naše vylepšená verze s pevným úchytem na kouli je bezpečnější a dá se použít i těžším terénu. Dřevo se k saním přitáhne popruhem s ráčnou. Během tažení používejte v terénu pohon 4×4, při pomalé jízdě navíc silný redukovaný převod „L“

Nakládka pomocí jeřábku

Vlečka na odvoz dřeva – optimální volbou je tzv. “klaničák”. Velkou výhodou klaničáků je, že na ně můžete naskládat rovně až 4m kusy v celku. Ušetříte tedy hromadu práce, nemusíte řezat na menší kusy v lese, ale pohodlně si kulatinu odvezete domů, na pilu, atd. Pro představu, na našich fotkách jsou 3-metrové kusy a manipulace s takto naloženým Gladiatorem byla až překvapivě snadná.

Pokud Vás tyto fotky k podobnému užití 4kolky inspirují, nezapomeňte na následující: Pracovní čtyřkolka pro práci v lese potřebuje obsah motoru alespoň 500cm3 s dobrým kroutícím momentem, 4×4, uzávěrku diferenciálu, kardan, nezávislé zavěšení všech kol, nosiče, přední naviják, dobré gumy (ideální šípový vzor) a tažné zařízení. Toto vše splňuje Gladiator 510, cenově bezkonkurenční a nejdostupnější 4×4 na trhu. Dovozce Journeyman Europe s.r.o. poskytuje na tento stroj (ostatně tak jako na všechny další Gladiatory) 3-letou záruku, celorepublikové servisní zázemí a dostupné levné díly i příslušenství.

Gladiatora 510 MLE můžete mít již za fantastickou cenu 119.800,- vč. DPH!
Všechny čtyřkolky Journeyman jsou homologovány pro silniční provoz, pro dvě osoby, s homologovaným tažným zařízením, řidičské oprávnění „B“ (auto).

TEXT: JOURNEYMAN EUROPE
FOTO: PAVEL HOZA

 

 

 

 

Gladiator 510 – nejen dřevorubecká legenda!