U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

FIRMA SE STOLETOU TRADICÍ NA ČESKÉM TRHU

Kategorie: Kuchyně | Autor:

Historie firmy Julius Meinl sahá hluboko do rakousko-uherské monarchie. Roku 1862 založil Julius Meinl, rodák z Kraslic u Karlových Varů, prosperující firmu, jejíž logo se stalo symbolem nejen kvalitních druhů vyhledávané kávy, ale i široké sítě prodejen, rozmístěných v mnoha zemích střední a východní Evropy. V meziválečném období patřila firma Julius Meinl k tradičním. Kvalita zboží se úspěšně snoubila s velmi dobrou úrovní služeb, což se zákonitě projevovalo ve stálé důvěře zákazníků. V té době se řadil Julius Meinl se svými stojedenácti filiálkami k nejrozšířenějším firmám svého druhu na území Československé republiky. Úspěšné působení společnosti bylo v Československu bohužel ukončeno v roce 1948 znárodněním. Julius Meinl se přestěhoval do Anglie, kde dokonce získal britské občanství. Poté vedla jeho cesta do Rakouska, ve kterém mohl dále pokračovat v podnikání. Pro zajímavost uvádíme pár tradičních receptů z roku 1939 jako tip pro Vaši víkendovou pohodu.

Kornouty se šlehanou smetanou a jahodami

Tolik cukru, co váží vejce, a o něco méně mouky. Tuto hmotu vložíme na pomazaný posypaný plech ve velkých vzdálenostech a nožem rozmažeme na malé placičky. V horké troubě rychle upečeme, ještě horké stočíme v kornouty, vychladlé plníme šlehanou smetanou a lesními jahodami.

4 Hubovník

Talíř různých hub pokrájíme a udusíme se solí a kmínem. Když se šťáva z hub dostatečně vydusila, přidá se kus nějakého tuku. Do vychladlých hub přimícháme 1-2 vajíčka, 2 hrsti strouhané housky, pepř, majoránku a stroužek utřeného česneku, rozředíme mlékem, aby ta smíšeninka byla hustá či lépe řídká jako nádivka do holoubat. Ve vymazaném pekáčku do růžova upečeme. Hubovník je dobrý teplý i studený, zvláště se salátem, nebo okurkou. Za letních horkých dní se doporučuje přeložiti hlavní jídlo na chladnější večerní hodiny a k obědu podávati jenom malá občerstvující jídla.

FIRMA SE STOLETOU TRADICÍ NA ČESKÉM TRHU