U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

DREMEL (R)

Kategorie: Stavba | Autor: Připravili jan a tt

RENOVACE SPÁR V KOUPELNĚ

Zkušenosti ukazují, že se spárovací hmota ve spárách mezi dlaždičkami v kuchyni a v koupelně časem může umazat, částečně vydrolit, zkrátka zošklivět. Doposud neexistovala žádná alternativa k namáhavé dřině – vyškrabávání poškozené hmoty ze spár ručně, anebo pořízení drahých speciálních nástrojů, fakticky dostupných jen profesionálům. Podobně nebyl zaručen dobrý výsledek ani s nejrůznějšími chemickými čističemi. Dnes už jsme našli řešení a jak už to bývá – překvapivě snadné!

Dříve, než se budete věnovat v zásadě jednoduchému pracovnímu postupu opravy a rekonstrukce keramického obložení stěn koupelny, navrhujeme seznámit se s výrobky a materiály, které byly při opravě použity.

Běžné domácí opravy jsou s Dremlem jednoduché

V každé domácnosti je spousta maličkostí, které potřebují opravit. Některé z nich dokážeme zvládnout jen základním vybavením domácí dílny, na jiné je nutné pořídit speciální nářadí a nástroje. Takový tvořivý řemeslník a domácí kutil, jednoduše šikovný muž, tak potřebuje stále více úložného místa, což se obvykle nelíbí zbývajícím členům rodiny, kteří se na úkor nářadí musí uskrovnit. A přitom existuje jednoduché řešení:

Dremel!

Poprvé se výrobek se značkou Dremel objevil na trhu v roce 1932. Byla to speciální bruska na ostření žiletek. Tento přístroj šetřil peníze zákazníků a donutil výrobce žiletek výrazně snížit ceny. Postupně se Dremel proměnil v mnohoúčelový nástroj – vysokootáčkovou jednotku s mnoha nástavci. Dnes je Dremel moderním mnohostranným pomocníkem schopným plnit stovky pracovních úkonů. Má bohaté příslušenství, a proto s ním je možné řezat, vrtat, leštit, renovovat, děrovat, brousit, frézovat, tvarovat i rýt do různých materiálů. Spolehlivě si poradí nejen se dřevem, ale také s kovem, sklem, kamenem, dlažbou, plasty i sádrokartonem. Nové možnosti použití Dremlu otvírá nadstandardní vybavení: nástavce pro řešení nejrůznějších problémů. Takovým geniálním doplňkem je frézovací nástavec s robustní karbidovou frézou, který jsme měli k dispozici pro náš případ. Toto nářadí využívá velkého počtu otáček Dremel. Proto opracovává spáry precizně, s minimální námahou. Přitom riziko odlupování hran obkládaček, tak běžné při ručním opracování spár, je prakticky vyloučeno.

Přednosti frézovacího nástavce k opracování spár:

* Snadné a bezpečné vedení frézy

* Karbidová fréza snadno odstraňuje spárovací hmotu ze spár

* Výrazně snížené riziko odlupování okrajů obkládaček a dlaždic

* Stálý dokonalý přehled o pracovním prostoru

* Dva vodicí čepy na frézovacím nástavci pomáhají při ovládání a zabezpečují správné vyrovnání frézovacího nože

* Jednoduchá montáž frézovacího nástavce na Dremel

* Variabilní příčné nastavení, pracovní hloubka až 9,5 mm

* Snadné ovládání nástroje s 30° úhlem nástavce

DREMEL PROFESSIONAL 3981

Technické údaje:

– 125 W/ 230 V

– hmotnost 0,59 kg

– rychlost za volnoběhu 5 000 až 33 000 ot/min.

– rozsah upínání kleštiny 0,8 – 3,2 mm

– rychlovýměnná upínací matice

– rozsáhlý sortiment přídavného zařízení a příslušenství

DREMEL (R)