U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

DOPORUČUJEME

Kategorie: Oznamovatel | Autor:

Dům historie. Dvacet kilometrů jihozápadně od Plzně v městečku Přeštice bylo otevřeno zajímavé regionální muzeum. Exponáty jsou zaměřeny hlavně na stará řemesla, které se v tomto regionu nejčastěji provozovala, je zde umístěn zcela funkční model pily poháněné vodním kolem, ale najdeme tady i starý kupecký krámek. Nechybí ani expozice věnovaná přeštickým rodákům.

Slunce v duši. Tak se jmenuje nový elixír, jehož výrobu schválilo Ministerstvo zdravotnictví ČR a dnes si ho již můžeme koupit téměř ve všech lékárnách. Elixír odstraňuje únavu, obnovuje energii, zlepšuje schopnost soustředění, zkvalitňuje spánek a zmírňuje stavy úzkosti. To vše proto, že jsou v něm obsaženy důležité biologicky aktivní látky z rostlin (třezalka, meduňka, dobromysl, mateřídouška, eleuterokok, srdečník), které kladně ovlivňují psychiku.

Digestoř jako nová. Ve spolupráci se Severochemou Liberec vyvinula firma INCOS dva přípravky na údržbu kuchyňských digestoří. První z nich se jmenuje DIGIČ. Potřebné množství přípravku se nanese stříkáním na čištěnou plochu a poté se vyleští textilií. Druhý přípravek DIGEN patří především na nerezové povrchy. Vytváří účinný ochranný film, který brání znečištění a usazování mastnot.

Bezkonkurenční akustická izolace. Je jednou z velkých předností vápenopískových cihel, které vyrábí hodonínská firma KM Beta. Zdivo, postavené z těchto cihel, které se dodávají už v osmi typech (rozdílný formát i rozměry), vyniká také vysokou únosností, která několikanásobně převyšuje možnosti pálených cihel nebo různých lehčených a dutinových prvků. Pokud jde o již zmíněnou zvukovou izolaci, vyhovuje toto zdivo nejvyšším požadavkům stavebních norem na zvukovou nepropustnost při velmi vysoké hladině zvuku již od 140 mm tloušťky stěny. Vnitřní zdivo z VPC tedy zabere zanedbatelnou půdorysnou plochu objektu.

Ostřič nožů a nástrojů. Na trhu je sice několik druhů ostřičů nožů, ale většina pracuje na bázi sbroušení, tedy ztenčení břitů (zjistíte to jednoduše, když pod nůž, jímž projíždíte ostřicí koutoučky, položíte papír). Ovšem ostřič, který nabízel na výstavě Ecolife Oldřich Máca z Újezda u Brna, z nožů “neujídá” a je vynikající pomůckou i pro chataře a chalupáře. Přes jeho obtahovací plátky, vyrobené z karbidu wolframu, stačí jen dvakrát až třikrát zlehka plynule přejet (při prvním ostření předmětu vícekrát) a máte naostřeny nejen nože a nůžky, ale i sekáčky, sekery, zahradní rýče, kosy, srpy, mačety a další ostré předměty. Výhodou je i to, že volframové plátky můžete po opotřebení otočit a pak ještě přehodit z jedné strany na druhou, čímž si dvakrát prodloužíte životnost. Při běžném používání dosahuje až 500 hodin.

DOPORUČUJEME