U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

dopisy

Kategorie: Dopisy | Autor:

Milí čtenáři, PIŠTE, MAILUJTE!

Abychom měli víc informací o vašich potřebách a zájmech, rozhodli jsme se, že každý měsíc sestavíme žebříček článků z předchozích čísel, které vás nejvíce zaujaly. K tomu ale potřebujeme vaši spolupráci.

Prosíme, napište nám, který článek z č. 11/2009 se vám nejvíc líbí. Stačí uvést jen název článku. Pokud připojíte i pár slov navíc – názory, nápady a tipy pro časopis Chatař chalupář, budeme rádi.

Nejzajímavější odpovědi uveřejníme a pisatelům pošleme dárek.

Nezapomeňte uvést svoji adresu, abychom vám mohli poslat dárek! V případě uveřejnění si redakce vyhrazuje právo vaše dopisy krátit.

Dobrý den všem do redakce, posílám ukázku našich chryzantém.

Kvetou v létě, ale nejvíc upoutají na podzim, kdy na zahradách není vidět tolik jiných květů. Máme je kolem cesty ke skleníku, kde pěstujeme hlavně papriky, rajčata a okurky.

Pokud chceme, aby měly chryzantémy velké květy, vylamujeme boční výhonky a necháváme hlavní stonek. Květy jsou pak krásné k řezu a ve váze vydrží opravdu dlouho. Vloni jsem dal manželce kytičku chryzantém ještě o Vánocích.

Alois Mikyska, Třebíč

dopis měsíce…

Dobrý den!

Chataře kupujeme od jeho začátku, i když bylo někdy obtížné jej sehnat. Nacházel jsem v něm a podle něho vyzkoušel velké množství námětů a nápadů. Například jsem postavil několik kachlových pecí z kachlů, které jsem hledal na půdách chalup v době, kdy bylo módou budovat ústřední topení a kachláky rozbíjet. S pomocí článků z časopisu jsme opravili i naši chalupu. A také děti a vnoučata si „mákly“ na práci. Při tom se seznámily s přírodou: na chalupě byli netopýři, kuny, na zahradě ježci, v jezírku žáby a čolci…

   Dnešní úroveň a obsah časopisu je s minulostí nesrovnatelná. Časopis je pestrý, drží si vysokou estetickou úroveň, současně je milý. V naší rodině má velmi významné místo. Když jsem chalupu předal do péče synovi, snaše jsem dal darem předplatné. Chatař chalupář tedy odebíráme dvakrát.

Jaromír Nogol, Ostrava Milá redakce, váš pestrý časopis kupuji každý měsíc a hned jak dočtu k poslední straně, netrpělivě čekám na další číslo 🙂 Nejvíce se těším na prvních pár stran, především články a nádherné fotografie v rubrice Návštěva. V čísle 10 byl pro mě největší pastvou pro oko Styl – V přírodní galerii Karla Tůmy. Cením si všech článků, nacházím v nich spousty rad i inspiraci, která se mi hodí při renovaci naší chalupy.

Leona Felkrová,Poděbrady Vážená redakce, jsme dlouholetí chalupáři a zároveň odběratelé časopisu Chalupář, se kterým trávím příjemné chvíle při důkladném prohlížení a čtení všech článků. V čísle 7 jsem našel zajímavou nabídku „Máte starý? Dáme vám nový!“ Hned jsem si vzpomněl na zaprášený kufr s vysavačem Elektrolux, který je na půdě chalupy. Nabídl jsem ho a teď mám nový spotřebič. Chalupáři díky!

Jiří Panuška, Praha 7 Milá redakce časopisu Chatař chalupář, musím vám poděkovat za ceny, které jsem získala ve vašich soutěžích. Kdysi jsem vyhrála pilku s nožema je to výborný pomocník. Jaké však bylo moje překvapení, když jsem se v č. 10 dočetla, že jsem vyhrála akumulátorové nůžky. Díky za dárek k narozeninám, které právě v říjnu mám!

   V roce 2001 jsme se s manželem přestěhovali z Prahy do chaloupky v jižních Čechách. Časopis nám hodně pomáhá při její přestavbě. Nacházíme v něm i nápady pro usnadnění různých rukodělných prací. Jste jediným časopisem, který přečteme od první do poslední strany.

Zdeňka Šípková, Krejnice

***

TOP ZÁŘÍ 2009

1. CHALOUPKA POD HORAMI 2. NA STARÉM BĚLIDLE 3. V KOPCÍCH ZA FRÝDKEM 4. V PŘÍRODNÍ GALERII K. TŮMY 5. SPECIÁL Z MĚSTA NA VENKOV

KRABIČKA ČAJŮ ZA DOPIS Autorům uveřejněných dopisů posíláme dárkové balení čajů Pickwick

Chatař chalupář, Táborská 5, 140 00 Praha 4 e-mail: chatar.chalupar@provolnycas.cz šéfredaktorka: martina.lzicarova@provolnycas.cz Chcete-li mailovat i ostatním členům redakce, e-mailová adresa zní: jmeno.prijmeni@provolnycas.cz

Popisy k obrázkům

dopisy