Domek pro smečku psů

Venkovský styl má mnoho podob a každý si pod ním představuje něco jiného. Představíme vám interiér domku zařízený ve střízlivých přírodních tónech.

Je běžné, že ve starých kavárnách je mix židlí a nejinak je tomu v Eliščině domě. foto iPrima cz

 

Eliška chtěla být veterinářkou. Namísto toho pracovala v realitách, osud ji ale nakonec stejně ke zvířatům dostal. Ve svém domě má hospic pro staré, nemocné a odložené psy. Je to netradiční psí útulek, jakási kombinace „LDNky“ a domova důchodců pro psy. Nejedná se o klasický útulek nebo nemocnici s kotci, Eliška má všechny psy ve svém domě a téměř pořád musí likvidovat loužičky a sbírat hromádky.

Okenice nad sedačkou je součástí nového zařízení a pochází z antiku. foto iPrima cz

 

Vedle Elišky tu žije i její partner Martin, ve střídavé péči dcera Nikola a víkendy zde tráví dva kluci z Martinova předchozího vztahu.

Vše je ve světlých tónech – bílé, béžové, taupe a šedé. foto iPrima cz

 

Dům prokoukl

Domek je starý asi sto let. Během času ho jeho majitelé postupně zvětšovali a dostavovali další části. Eliška s rodinou, a to včetně té psí, žije v domě rok. Veškeré zařízení zůstalo po bývalé majitelce. Na podlaze byly parkety, ale kvůli inkontinentním psům na nich leželo lino. Po přeměně, kterou realizovala televize Prima v pořadu Jak se staví sen, interiér prokoukl.

Dřevo s patinou je umocněno ještě použitím obkladu z umělého kamene. foto iPrima cz

 

Styl francouzských kaváren

Celá proměna se nesla ve venkovském stylu a stylu francouzských kaváren. Základem jsou světlé barvy v kombinaci se světlým dřevem. Dominantou interiéru je obklad z umělého kamene na stěně. A všude jsou vidět stylové doplňky a nábytek z antiku, například starou okenici lze použít jako poličku na dekorace. Z antiku pocházejí i židle a konferenční stolek udělaný ze staré truhly. Podlaha je volena tak, aby byla vhodná pro pejsky.

Na všechny pejsky Eliška vzpomíná… foto iPrima cz

 


Hodnocení designérů Kamily Douděrové a Františka Kobližka: „Proměna byla jiná než všechny ostatní, venkovský styl s duší, který chytne za srdce. Hned jsme věděli, že nebudeme muset hledat dlouho koncept. Sto let starý dům měl svou duši a majitelka oblíbený styl, tzv. shabby chic. Problémy souvisely s věkem domu, křivostí stěn, pak to byla nerovná a nezpevněná podlaha. Hledali jsme vhodnou podlahovou krytinu, pod kterou by nebylo nutné vylívat stěrku a která by zároveň byla vhodná pro psí útulek. Celkově prospělo sjednocení konceptu kuchyně a obýváku a vnesení starých prvků z antiku.


Co je taupe odstín?
V češtině pro tuto barvu nemáme jméno, říká se jí šedohnědá. Není ani moc teplá jako hnědá, ani studená jako je šedá. Anglický název vychází z barvy krtčí srsti (latinsky je krtek talpa).

 

 

Text: Martina Lžičařová
Foto: iPrima cz

Domek pro smečku psů