Domácí wellness

koupelna

Když na vás padá únava, nejprve zamiřte do koupelny (foto: Möbelix)

Není nad to, zajít si občas do sauny, na masáž nebo si užít pobyt v lázních. Proč si ale nedopřát podobný relax co nejčastěji a rovnou tam, kde se cítíme nejlépe – tedy doma?

Vždyť k tomu není potřeba hned honosné vybavení jako v luxusním wellness centru. K tomu, „odfrknout si“ a cítit se odpočatě, někdy stačí jen málo, obvykle horká lázeň. Všichni to známe, přijdeme domů po dlouhém dni v práci a cítíme se úplně vyždímaní. Obzvlášť teď v zimě, kdy je málo denního světla, na nás dopadá únava. Co takhle nechat všechny starosti a stresy uplynulého dne za sebou? Každý k tomu potřebuje něco jiného.

horká koupel

Voňavé prostředí umocněné zapálenými svíčkami vám udělá dobře (foto: Möbelix)

koupelna

Vana plná horké vody je tím nejlepším prostředkem k odpočinku (foto: Tchibo)

Někdo si uvaří uklidňující čaj nebo horkou čokoládu, zabalí se do hřejivého plédu a pozoruje mihotavé světlo svíčky. Jiný se usadí ho houpacího křesla, „zahalí se“ do příjemné vůně z difuzéru a zapne si relaxační hudbu. A někdo potřebuje skočit do vody a všechen den ze sebe smýt horkou koupelí ve vaně plné voňavé pěny.

skleněná čajová souprava

Šálek horkého čaje vždy osvěží! (foto: Möbelix)

Ať tak, či tak, čas, který věnujeme odpočinku a rozmazlování, není nikdy ztracený. Zregeneruje otupělé smysly, odvane negativní myšlenky a zklidní naše tempo. Takový restart potřebujeme každý a čím častěji si ho dopřejeme, tím lépe pro naše psychické i fyzické zdraví.

domácí sauna

Sauna na chalupě zejména po náročné vycházce dodá tu pravou pohodu. Foto: Shutterstock

Někdy potřebujeme málo

Pro chvíle oddechu, kdy se věnujeme jen sami sobě, jsou jako stvořené lucerny, svíčky, bytové vůně či aromalampy a relaxační hudba. Kožešiny, teplá deka, měkký koberec a pohled do plamenů už vytvoří pro nás tu správnou atmosféru.

zátiší z vonných svíček a tyčinkových difuzérů

Vonné svíčky a tyčinkové difuzéry napomůžou s relaxací po těžkém denním programu (foto: Möbelix)

deka s geometrickým vzorem

V případě teplotní nepohody se zachumlejte do hřejivé deky (foto: Luxurytable)

Text: Martina Lžičařová
Foto: Archiv firem

Domácí wellness