U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

ČTENÁŘSKÁ ANKETA

Kategorie: Zajímavosti | Autor: Martina Lžičařová

Známe tři vítěze!

Úvodem chceme poděkovat všem našim čtenářům, kteří se zapojili do anketní hry a poslali vyplněný dotazník. Přestože vás bylo několik set, všechny anketní lístky jsme přečetli. Zajímal nás váš názor na časopis a také jsme byli zvědaví na vaše přání a vzkazy. Právě ty byly hlavním kritériem pro výběr vítěze ankety. Než ale prozradíme, kdo se může těšit na novou sekačku, topinkovač a dláta, chceme se s vámi podělit o některé vaše postřehy a vzkazy.

Většina oceňuje vysokou odbornou úroveň časopisu, např. ing. Jaroslav Mňuk z Dobrušky napsal: “Bál jsem se, že se po převratu časopis zhorší, ale je stále dobrý. Tak pokračujte.” Andrea Zíková z Prahy ohodnotila letošní deváté číslo jako nejslabší v tomto roce, ale přesto se těší na další vydání a Petr Blecha z Liberce kupuje časopis jen krátce, neboť chalupu vlastní teprve týden. “Už teď ale lituji, že jsem Ch&Ch neodebíral dřív, je tak inspirativní!” Všímavý Jiří Zavadil z Bechyně nám radí: “Redakce by měla přijmout alespoň jednoho muže.” Tady se nezdržíme komentáře. Sice jsme v redakci samé ženy, ale většinu externích spolupracovníků tvoří muži.

Zaujalo nás také, že řada z vás si žádá víc inzerce, a to na kvalitní výrobky a podrobnější informace o jejich cenách, anebo dokonce rubriku, jež by se věnovala službám a řemeslníkům a jejich hodnocení. Obáváme se, že splnění tohoto přání není v silách redakce. Kontakty se dají snadno najít v telefonním seznamu nebo na internetu. A hodnotit kvalitu práce řemeslníků? Myslím, že náš časopis má trochu jiné poslání. Třeba splnit přání pana Josefa Jarého z Jilemnice, který žádá článek o výrobě a pokládce dřevěných šindelů.”

A ještě několik veselých vzkazů. Eva Masopustová z Kolína se nás ptá, jestli nevíme, jak natáhnout den (to bychom často sami uvítali), jeden ze čtenářů si přeje radu, kde na to všechno sehnat peníze (tady každá dobrá rada drahá), další si všiml, že na stránkách Ch&Ch chybí sex, ale zas mu to tolik nevadí (nám také ne), a na otázku Jaká je nejčastější náplň vašeho pobytu ve víkendovém obydlí? nám jedna paní napsala: “úklid po řemeslnících” a další: “Někdy jen tak ležím, protože se už nemůžu ani pohnout.”

Závěrem, než se dostaneme k výhercům, děkujeme za všechna díky i přání projevená na naši adresu. Za všechny aspoň to od Václava Kubíčka z Chodova u Karlových Varů, které je adresováno jistě nejen nám, ale všem: “Hodně zdraví těla i ducha.”

A kdo se stal vítězem?

1. cenu sekačku Honda Izy od firmy VARI-HONDA vyhrála Soňa Výtvarová z Prostějova,

2. cenu topinkovač Noblesse od firmy ETA získává Mirka Váchová z Pelhřimova a na

3. cenu sadu plochých dlát od firmy NAREX BYSTŘICE se může těšit František Skrbek z Prahy 3.

Naše vítězka nám napsala:

…Dlouho jsem hledala ten správný časopis, který by mi dal inspiraci a dobré nápady při budování nového domova. Spousta časopisů na trhu se zaměřuje na moderní bydlení a moderní zařízení domácnosti, jen málokde se člověk dočte o kráse starých věcí, které na chalupy a vesnické domy patří. Snad pouze Chatař & chalupář se ubírá trochu jiným směrem. Proto mě také nejvíc zaujaly články z návštěv, protože lidi, které navštěvujete, mají ten správný cit pro krásu kolem sebe…. Asi jediné, co mi ve vašem časopise chybí, je víc inspirace pro vnitřní vybavení – zajímavosti a nápady z interiérů, oprava a využití starých věcí, výzdoby a aranžmá z přírodních materiálů, které méně kreativního člověka vůbec nenapadnou. Váš časopis moc dlouho nekupuji, a tak píši jen o tom, co mě zajímá, ale je možné, že to objevím už v příštím čísle…

ČTENÁŘSKÁ ANKETA