U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Co patří k bazénům

Kategorie: Rodinné bazény v nové sezóně | Autor:

Venkovní i vnitřní bazén zvyšuje komfort bydlení a navíc je především v zahradě významným architektonickým prvkem. Aby opravdu dobře sloužil, je třeba jej vybavit bazénovými příslušenstvím, které zpříjemní relaxaci a usnadní jeho provozování.

Připomeňme si ty nejdůležitější doplňky:

Krycí plachta zamezuje padání nečistot do vody a tím snižuje dobu nutnou k filtrování a množství používané chemie. Jsou-li v rodině malé děti, plní i funkci bezpečnostní.

Solární plachty chrání vodu před znečištěním, při slunečním svitu rychleji zvyšují teplotu vody v bazénu a v chladnějších dnech ji udržují teplou bez nutnosti přihřívání. Pro snadnou manipulaci se solární plachta navíjí na rolovací zařízení, které může být přenosné nebo pojízdné.

Střechy bazénů umožňují prodloužení koupací sezóny. V našich klimatických podmínkách jsou nejvíce využívané teleskopicky posouvatelné střešní oblouky z polykarbonátového komůrkového skla, zabudovaného do hliníkové konstrukce. Jsou nabízeny v nejrůznějších tvarech a velikostech pro nadzemní i zapuštěné bazény.

Další možností je přetlaková nafukovací střecha. Vytvoří skleníkový efekt a tím zajišťuje podmínky ke koupání od dubna do října. Přitom spotřeba elektřiny vzduchového kompresoru zhruba odpovídá spotřebě jedné rozsvícené žárovky.

Skokanská prkna, skluzavky a mobilní schody zkvalitní a rozšíří radovánky u vody, protiproudová zařízení umožní rekreační i sportovní plavání i v menším bazénu.

Poloautomatické i zcela automatické vysavače nečistot stabilně udrží čistou vodu. Podle typu jsou vhodné do zapuštěných i nadzemních bazénů. Pro zkvalitnění filtrace vody si lze pořídit tzv. skimmery a vratné trysky.

Co patří k bazénům