U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Knížky plné nápadů

Kategorie: Dílna | Autor:

Pojďte s námi tvořit!

Tvoříte rádi vlastníma rukama různé dekorativní i užitkové předměty, které se mohou pěkně vyjímat ve vaší domácnosti, na chatě či chalupě? Pak vám můžou být dobrým pomocníkem knížky z edice Výtvarná dílna, vycházející v nakladatelství Computer Press. V silných deskách najdete nejen brožuru s mnoha barevnými fotografiemi, seznamem pomůcek a podrobnými postupy, ale i některé základní pomůcky – šablony, ubrousky, speciální lepidla, barvy a podobně. Takže se hned můžete pustit do práce. Dnes vám představíme tři z celé řady knih, které jsou již na pultech knihkupectví.

Batikujeme bytový textil – Leona Fousková

Seznámíte se s různými druhy batiky (vyvazovanou, kroužkovou, skládanou, sypanou, voskovou), s postupem barvení, ale i dalšími technikami, kterými můžete batiku dozdobit (šablona, tisk, kresba, tupování, kresba Savem apod.). To vše jako ukázky na konkrétních výrobcích, které si můžete také sami udělat.

Decoupage / ubrousková technika – Marcela Hůdová

Knížka vám ukáže, jak oblíbenou techniku – zdobení předmětů hezkými obrázky, ačkoliv sami nejste zruční malíři (stačí použít ubrousky se zajímavými motivy) -uplatnit na nejrůznějších, i méně obvyklých materiálech a předmětech.

Tedy nejen na květináčích a dřevěných obrazových rámečcích, ale i na lýkovém prostírání, proutěném košíku, látkovém ubrousku, porcelánových svícnech či na svíčkách.

Window art – Monika Brýdová

Jde o malování snímatelnými barvami, kdy hotové obrázky sloupnete z podložky a pouhým přitisknutím jimi ozdobíte různé předměty s hladkým povrchem (ze skla, porcelánu, keramiky, plastu apod.), vytvoříte z nich závěsné objekty nebo krásné květiny. Obrázky ze snímatelných textilních barev lze nažehlit na látku.

Knížky plné nápadů