Biologickým nečistotám v bazénu se nevyhnete, musíte s nimi bojovat

Rubrika: Market

Čistota – půl zdraví. Toto rčení platí i v případě bazénu. Koupelí ve vodě plné mechanických a biologických nečistot si snad ani nemůžete přivodit nic jiného než zdravotní obtíže. Možná je teď na čištění už trochu pozdě, avšak září by mohlo být teplé, a pokud máte zastřešený bazén, koupací sezóna ještě určitě nějakou chvíli potrvá. Jestli jste své domácí lázně letos již vypustili, aspoň se naučíte, jak o ně máte pečovat příští rok.

Biologické nečistoty okem příliš dobře nevidíte, tedy aspoň do chvíle, než se stanou opravdu vážným problémem. Pak už můžete vidět, že voda nemá zrovna zdravou barvu, na stěnách nahmatáte nepříjemný sliz. Lepší však je řešit tohle všechno s předstihem. Jak?

Základem je dezinfekce
Chcete-li se zbavit řas a bakterií, nevyhnete se pravidelné dezinfekci vody. Slouží k tomu buď chlorové, nebo bezchlorové dezinfekce. Účinkují podobně, ty bezchlorové jsou však šetrnější pro pokožku a nemají onen typický zápach. Důležité je vodu dezinfikovat hned po prvním napuštění, než se vůbec začnete koupat.

Udržujte správné pH
Abyste udrželi průzračnou vodu pro celé léto, je nutné udržovat správnou hodnotu pH. Za ideální se považuje rozmezí 6,8-7,6. Lze ji snadno ověřit pomocí různých měřicích sad. Pravděpodobnost tvorby řas je zvýšená jak v případě nízkého, tak vysokého pH. U vysokých hodnot se navíc často vyskytují zákaly a usazeniny.

Nezapomeňte vločkovat
O větší nečistoty se postará bazénová filtrace – viz https://www.albixon.cz/bazenove-prislusenstvi/filtrace/. Co ale s těmi drobnějšími, které tvoří zákal? Na ty se používají tzv. čiřiče a vločkovače. Zajistí spojení jemných nečistot do větších vloček, které jsou těžší, klesnou ke dnu, a tam už se o ně postará filtrace a bazénový vysavač.

Nezapomínejte, že způsoby čištění spolu souvisí. Například abyste mohli použít vločkovač, je nejdříve nutné upravit pH vody. Investice do všech čisticích přípravků a prostředků vás každopádně bude něco stát, ale vyplatí se. Více informací a také přímo přípravky i pomůcky pro čištění bazénů najdete na https://www.albixon.cz/bazeny/.

 

 

Komerční prezentace

Biologickým nečistotám v bazénu se nevyhnete, musíte s nimi bojovat