Beton odložil šedou

Samozřejmě ji odkládá jenom tam, kde mu nesluší. Dlužno ovšem říct, že těch míst je dost.
Jde o nabídku firmy Knauf, která se vedle výroby šikovných sádrokartonových a sádrovláknitých desek pro různá prostředí a tvorbu ETICS specializuje i na materiály pro revitalizaci železobetonových konstrukcí. A protože řeší problémy komplexně, přidala i škálu barev na beton a další povrchy.

Některé nátěry Knauf jsou vhodné na plochy pod vodou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

České řešení

Nátěr může i tlumit kročejový hluk v dílnách a halách

Tvorba nátěrů na beton není snadnou záležitostí a byla léta opomíjena. Tento materiál má na povrchovou úpravu požadavky, které zatím splňovaly jen výrobky zdravotně nevyhovující. Produktová řada firmy Knauf obsahuje pět nátěrů špičkové kvality, které mají atest na styk s pitnou vodou a dětským organizmem. Pracovníci českého vývoje firmy na ní několik let pracovali spolu se studenty VŠCHT Pardubice.
Materiálový základ novinek je kombinací 60 % sillikonu (precizního pojiva) a 40 % akrylátu (nosič barevných pigmentů a dalších přísad). Hodí se nejen na beton, ale i na litinu, plech a další povrchy s výjimkou extrémně hladkých.

Nejde jenom o barvy

První dva produkty báze Knauf TS Colors vužijí hlavně profesionálové (TS 710 řeší zpevnění betonových i dalších povrchů a TS 720 dodatečné impregnace betonových ploch ve styku s pitnou vodou).
Třetí z řady, nátěr TS 730, je určen i pro kutily. Jde o jednosložkovou vrchní krycí barvu (polomat, mat, 12 základních barevných odstínů), vhodnou pro agresivní prostředí a plochy pod vodou. Tedy pro nátěry bazénů, střech, zídek, plotů. S nátěrem TS 40 opatříte beton povrchem, jenž bude tlumit kročejový hluk v halách, dílnách a dalších prostorách v interiéru (10 zákl. odstínů, ostatní na objednávku). A konečně TS 750 je efektní epoxidová pryskyřice sametového vzhledu (barvy na objednávku), vynikající vysokou houževnatostí a oděruvzdorností. Navíc umí šířit dopadající světlo do okolí. Je tedy báječná nejen do tunelů a podjezdů, ale i do garáží a sklepů, kde napomůže orientaci při pouhém otevření dveří.

www.knauf.cz

TEXT: REDAKCE
FOTO: KNAUF

Beton odložil šedou