5 vychytávek, bez kterých se letos na zahradě neobejdete!

Očekávané jaro se pomalu probouzí a s ním přichází i příprava na zahrádkářskou sezónu. Nenechte se zaskočit a usnadněte si výsadbu nových rostlin, řez ovocných stromů, likvidaci zákeřného plevele či péči o dům a trávník. Máme pro vás pět vychytávek, které vám usnadní práci a nezruinují vaši peněženku!

 

Zahradní dvoučepelové převodové nůžky Fiskars PowerGear X

Zahradní dvoučepelové převodové nůžky Fiskars PowerGear X

 

Nepostradatelné nůžky
Rozkvetlá zahrada je velice krásná věc, ale všichni dobře víme, že práce na ní nikdy nekončí. Jak si tedy práci urychlit a zjednodušit? Skvělým pomocníkem vám budou dvoučepelové nůžky PowerGear X, které díky svému unikátnímu mechanismu stříhají s třikrát menší námahou a také třikrát rychleji. Čepele jsou vyrobeny z extra tvrdé antikorozní oceli, což zaručuje dlouhou životnost a odolnost nůžek. Rukojeti jsou navíc potaženy speciálním materiálem SoftGrip, který zaručuje maximální komfort při držení a zabraňuje vyklouznutí nůžek z ruky.
Převodové zahradní nůžky PowerGear X ztrojnásobují vaši sílu, takže práci budete mít hotovou třikrát rychleji. Rukojeť je potažena unikátním materiálem SoftGrip pro příjemný a bezpečný úchop. Doporučená cena: 809 Kč.

 

Teleskopické univerzální nůžky Fiskars

Teleskopické univerzální nůžky Fiskars

 

Do koruny stromů
Máte zahradu plnou stromů, které potřebují prostříhat a nechce se vám lézt po žebříku a riskovat, že si zlomíte nohu? Nebo trpíte závratí? Práci vám ulehčí univerzální teleskopické nůžky Fiskars, které se dostanou až do výšky 6 metrů a pohodlně s nimi prostříháte špatně dostupné větve v korunách stromů. Teleskopické nůžky vám umožní dostat se do špatně přístupných míst v korunách stromů z pohodlí země. Teleskopická násada dosáhne do výšky až 6 m. Doporučená cena: 3 410 Kč.

 

Nůžky na silné větve z řady PowerGear X

Nůžky na silné větve z řady PowerGear X

 

Třikrát více síly, třikrát méně námahy
Na ty lépe dostupné a mohutnější větve je ideální použít nůžky z řady Fiskars PowerGear X, které díky patentovanému mechanismu ztrojnásobí vynaloženou sílu a práce s nimi jde tak lehce, že je mohou obsluhovat i děti nebo senioři. Jde o nářadí s medvědí silou! Patentovaný mechanismus ztrojnásobí vynaloženou sílu a vy tak ustřihnete i silné větve s třikrát menší námahou. Doporučená cena: 1 350 Kč.

 

Silné větve se dají odstranit bez námahy

Silné větve se dají odstranit bez námahy

 

Kdy jste naposledy čistili okapy?
Práce kolem domu vlastně nikdy nekončí. Máte po zimě zanešený a ucpaný okap? Teče už voda i tam, kam nechcete? Pořiďte si čistič okapů s multifunkční hlavicí vybavenou smetáčkem a škrabkou. Jednotlivé strany vás zbaví listí i nečistot a pracovní část je možné připojit na teleskopickou násadu, díky které se dostanete až do výšky šesti metrů. Čistič okapů s multifunkční hlavicí a teleskopickou násadou vám umožní pracovat až ve výšce 6 m bez použití žebříku. Doporučená cena hlavice: 670 Kč. Doporučená cena násady: 1 210 Kč.

 

Čistič okapů Fiskars

Čistič okapů Fiskars

 

Na pampelišky a spol.
Jako každý rok, i letos nás bude trápit plevel, který se s příchodem jara rozbují. Leze vám už na nervy nekonečné klečení a vytrhávání plevele a kořenů? Nebo preferujete ekologický životní styl a chcete přestat zamořovat zahradu chemií? Vytrhávač plevele Fiskars SmartFit změní každoroční rutinu na zábavu. Díky nastavitelné násadě si ho jednoduše přizpůsobíte ke své výšce, takže vás už kvůli plevelu nebudou nikdy bolet záda. Navíc je velmi lehký, takže s ním může pracovat celá rodina.
Vytrhávač plevele Fiskars SmartFit s teleskopickou rukojetí. Čtyři dlouhé čelisti uchopí plevel či kořeny ze všech stran a díky působení páky je práce velice snadná. Doporučená cena: 1 630 Kč. www.fiskars.cz

 

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: FISKARS

5 vychytávek, bez kterých se letos na zahradě neobejdete!