Tlakové myčky pomohou s jarním úklidem

S odcházejícím sněhem a posledními zbytky zimy se začínají kromě vaší rozkvétající zahrádky objevovat i špinavé spáry na terase, nečistota v bazénu, na dlažbě před garáží a na mnoha dalších místech. V takovém případě vám bude skvělým pomocníkem některý z vysokotlakých čističů.

 

 

Běžnou očistu kolem domu zvládne například STIHL RE 88  (Doporučená cena: 4 390 Kč). Tento malý, snadno ovladatelný studenovodní vysokotlaký čistič, vybavený komutátorovým motorem se postará o čistotu kolem domu a při údržbě auta. Má ergonomický design a je vybaven praktickou zasunovací spojkou pro rychlou výměnu trysky, koly, rotační tryskou a tryskou s plochým paprskem. Samozřejmostí je možnost přimíchání čisticího prostředku. Délka hadice je 5 m.

 

 

Pokud potřebujete vyčistit opravdu zašlou špínu ve spárách schodů nebo starších dlaždic může se vám hodit silnější STIHL RE 129 Plus (Doporučená cena: 9 690 Kč), který má výkon až 135 barů. Tento silný studenovodní vysokotlaký čistič s vysokým čistícím výkonem má hadicový buben s vysokotlakou hadicí vyztuženou ocelovou tkaninou dlouhou 9 m. S praktickou teleskopickou hliníkovou rukojetí dosáhnete i do špatně dostupných míst. Také je vybaven praktickou zasunovací spojkou pro rychlou výměnu trysky, vozíkem, rotační tryskou a tryskou s plochým paprskem. Je vybaven praktickým držákem příslušenství.

 

 

 

 

Radovan Bureš ze společnosti Briggs&Stratton vám poradí, k čemu všemu lze vysokotlaké myčky nejlépe využít při úklidu a údržbě domu a zahrady.

Balkony, okapy a podhledy – tlakovou myčkou s klasickým nástavcem jednoduše odstraníte prach a zaschlou špínu z podhledů vaší střechy a rovněž pročistíte průtok v okapech. „Podhledy nejdříve vyčistěte obyčejnou vodou bez čisticích prostředků a tlakovou myčkou vždy miřte před sebe, ne přímo vzhůru,“ radí Radovan Bureš. Pokud je třeba, můžete použít společně s myčkou i čisticí prostředek.

Obklady a obložení na domu – tlaková myčka se dá použít i na nečistoty na obložení domu. Postup je následující: Při prvotním mytí (namáčení) postupujte zdola nahoru a použijte nástavec s mírnějším proudem a s rozptylem do stran. Pokud je znečištění silné, můžete na tlakovou myčku nasadit rotující kartáč, který si společně s proudem vody poradí i se zaschlou špínou. Nakonec pomocí standardního nástavce střední velikosti opláchněte obklady od špíny a čisticího prostředku, tentokrát od shora dolů.

Ploty – tlakovou myčku můžeme využít i na čistění dřevěných plotů, verand a teras. Pokud se jedná o neopracované dřevo, doporučuje se po očistění a uschnutí natřít ošetřujícím olejem či novým nátěrem.

 

Tlaková myčka je šikovným pomocníkem i při čistění zahradního nábytku, grilu či nejrůznějších odpadních kontejnerů. S pomocí rotačního kartáče snadno odstraníme veškeré nečistoty, je však třeba mít na paměti, že například v případě zahradního grilu je třeba navíc užít odmašťovač. Rovněž je nutné nezapomenout odpojit veškerá elektrická či plynová zařízení, která čistíme (např. gril, sekačka či zahradní traktůrek) od elektrického proudu či plynové bomby. V případě čistění sekačky je také zapotřebí odpojit nůž a to jak z důvodu bezpečnosti, tak kvůli snadnějšímu čistění vnitřku sekačky.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV FIREM

 

Tlakové myčky pomohou s jarním úklidem