Připravujeme

Připravujeme

Z obsahu prosincového vydání

Po letech do statku

Stojí v Krňovicích nedaleko Hradce Králové a připomíná zájemcům, jak by měl vypadat správný polabský statek. Stal se domovem rodiny Zárubových, která se také stará o rozrůstající se skanzen. S Václavem a jeho paní jsme si povídali po dvanácti letech.

Chata povyrostla

Chatu manželů Eschlerových jsme poprvé navštívili před patnácti lety a nedávno jsme na ni zavítali znovu. Nevelké stavení se rozrostlo o jeden pokoj a letní kuchyni, přibylo zateplení a barevné omítky a v zahradě za domem vzniká nový ateliér.

Jak zařídit schodiště

Na podestu, do výklenků, na římsy nebo na stěny nad schody můžeme umístit hezké dekorace, památeční předměty, fotografie a podobně a schodiště přestane být jen spojnicí mezi přízemím a patrem.

Práce s kobercem

Potřebujete-li přizpůsobit pás koberce rozměrům jednotlivých místností, musí se s ním dál pracovat. Neobejdete se bez ostrého nože, k lemování a spojování slouží kobercové pásky.

Lupénkové pilky

S jejich pomocí lze vyřezávat náročné tvary nejen do dřeva, ale také například do plastů včetně plexiskla, do sádry nebo kovu.

Papírové ozdoby

Vločky vystřižené z papíru pamatujeme všichni ze školních let. Papír jako materiál ale nabízí nespočet možností pro výrobu i méně tradičních vánočních dekorací.

Ve sváteční náladě

Vánoce se kvapem blíží a my máme nachystány stránky plné tipů na zajímavé dárky a také na levnou výzdobu domu.

 

Příští číslo vychází 27.11.2018

Objednat předplatné.

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit