Připravujeme

Připravujeme

Z obsahu lednového vydání

Chalupa s jeleny

Markéta snila o chalupě s pecí na chleba a se spoustou jelenů. Jakmile se rozhodla pro stavbu, začala potkávat lidi, kteří šli jejímu nápadu naproti.

Se smyslem pro krásu

V době, kdy už byly plány rekonstrukce hotovy, si Karel Šimeček usmyslel, že všechno bude jinak. Jeho rozhodnutí bylo tak přesvědčivé, že se jeho žena nezmohla na slovo.

Výměna krovu

Konstrukce krovu je velmi důležitou součástí domu. Nese váhu střešní krytiny a spolu s ní musí vydržet opakované nápory větru, deště i sněhu. Pokud doslouží, je třeba ji opravit nebo vyměnit.

Příčky ze sádrokartonů

Postavíte je snadno a rychle, dobře se povrchově upravují a v kombinaci s vhodnými izolačními materiály vytvoří i dostatečnou hlukovou bariéru.

Kachlová kamna

Jsou tradičním a stále oblíbenějším zdrojem vytápění chalup. Zahřejí nejen sálavým teplem, ale i pohledem na dokonale zvládnuté řemeslo.

Vysavače do dílny

Výkonné dílenské vysavače zvládnou prach a piliny, ale i hrubší odpad, a dokonce i kapaliny. Hned tak něco je nezahltí a neucpe, hodí se proto i k úklidu na stavbě nebo po opravách v domě.

Obklady vany

Pokud si nepořídíme vanu na ozdobných nožičkách nebo originálně tvarovanou, skryjeme ji za obklad. Obvykle je keramický nebo ze dřeva.


Houpačka do podkroví

Vyrobte podle postupu krok za krokem houpačku, která určitě udělá radost vašim dětem nebo vnoučatům.

Malovaný nábytek

Autoři selského malovaného nábytku jsou většinou anonymní. I tak obdivujeme jejich umění a zručnost s jakou ztvárňovali růže, tulipány, ptáčky, krajiny a roztodivné ornamenty.

Krkonošská nostalgie

V chaloupce skoro na samém vršku kopce máte dojem, že se zastavil čas. Paní Zuzana s manželem udržují přízemí postaru. Ale větší část půdy proměnil Amir vlastníma rukama v jednoduchý moderní prostor, který si užívají jejich synové.

 

 

 

Příští číslo vychází 19.12.2017.

Objednat předplatné.

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit