Obklady se schopnostmi chameleona

Rubrika: Interiér, Krátké články

Koupelny se stále více prolínají s obytným interiérem – křesílka a nejrůznější doplňky nacházejí své místo v koupelnách, sprchové kouty se jako solitéry stěhují do ložnic a pokojů… Není proto velkým překvapením, že se obklady a dlažby svým vzhledem snaží stále více přiblížit materiálům, které nejsou pro koupelny kvůli vlhkému prostředí typické. Napodobují kámen, dřevo, tapety i textilie.

Cementi style Fineza

 

 

 

 

 

 

 

 

Přírodní barvy a imitace přírodních materiálů v obkladech a dlažbách patří už několik sezón mezi nejžhavější trendy. Stále dokonalejší technologie, hlavně možnosti digitálního tisku, umožňují vytvoření na první pohled skoro nerozeznatelné iluze nejrůznějších materiálů. „Digitální tisk, který je možné použít i v nižších nákladech, a je proto dostupný také menším výrobcům, dokáže věrně reprodukovat povrchy dřeva nebo kamene s potřebným důrazem na detail. Právě v perfektním prokreslení detailu je totiž fotorealistický tisk velmi silný,“ říká Karel Novotný, vedoucí oddělení designu SIKO KOUPELNY. O možnostech digitálního tisku přesvědčí třeba dlažba Stone D, která nabízí imataci kamene ve všech jeho odstínech s proměnlivostí přírodního materiálu. K dostání je v sedmi různých formátech.

 

Dlažba s dekorem dřeva

Dřevěná podlaha je nadčasovou klasikou, která nikdy nevyjde z módy. Je ale také poměrně náročná na péči a údržbu, a proto se nehodí do každého prostoru. V takovýchto případech lze zvolit dlažbu, která bude od dřevěné podlahy k nerozeznání a zároveň se bude dobře udržovat.
Například dlažba Deck splňuje oba požadavky a je vhodná do interiérů i exteriérů. Díky svým protiskluzným vlastnostem se výborně hodí například k bazénům. Na své si přijdou i ti, kteří upřednostňují strohý industriální vzhled. Dlažba Cementi Style věrně imituje cementový povrch a současně přináší všechna  pozitiva keramické dlažby.

 

Obklad i na stěny v pokoji

„Obklady už dávno nejsou jen záležitostí koupelen a kuchyní. Díky velkému množství designů, kvalitě materiálů a zpracování je lze použít kdekoli v interiéru. Romantiky jistě zaujmou motivy tapet a textilních vzorů, které taktéž patří mezi poslední trendy v keramických obkladech,“ dodává Karel Novotný. Třeba série E_motion s dekory inspirovanými kytičkovanými tapetami, které kromě koupelny ozvláštní třeba zeď v obývacím pokoji či ložnici.
Iluzi cihlové zdi pak nabízí série Brick. Obklady jsou ve formátu 23,5 x 40,5 cm. Díky jejich speciálnímu tvaru po zaspárování ani nepoznáte, že se jedná o obklady.

www.siko.cz

TEXT: REDAKCE
FOTO: SIKO KOUPELNY

 

 

 

 

Obklady se schopnostmi chameleona