Nakreslete si zahradu svých snů

Rubrika: Krátké články, Zahrada

Chystáte se zakládat zahradu? Stoprocentně užitečným pomocníkem vám bude kreativní internetová aplikace My Garden, která je zdarma přístupná na internetových stránkách firmy Gardena. Nejen že si s ní budete moci nakreslit a naplánovat novou zahradu či obměnu té stávající, ale dokonce můžete navrhnout její zavlažování. Neváhejte a vytvořte si zahradu vašich snů!

 

Návrh zahrady

 

K okamžitému použití chytré aplikace My Garden stačí pouze navštívit webové stránky Gardeny, online program, jehož použití je velmi snadné a intuitivní. Pokud se ovšem zaregistrujete, získáte řadu výhod – například návrh zahrady budete moci kdykoli uložit a pracovat na něm později, můžete jej také sdílet se svými přáteli a rodinou.

 

Jak aplikace My Garden funguje?
Prvním krokem je vytvoření půdorysu pozemku, respektive zahrady. V případě, že vám nebude vyhovovat předpřipravený tvar, jednoduše si jej nakreslíte sami. Jako startovací bod ale můžete použít i řadu vzorových zahrad, které vytvořili odborníci z firmy Gardena.
Terén trávníku se dá upravit například přidáním typu trávy nebo betonových či kamenných ploch. Tím vznikne základ pro další plánování. Následně si, s využitím celé řady nástrojů, můžete do návrhu umístit nejrůznější stavby či konstrukce, vedle domu s terasou to jsou například různé druhy plotů, pergoly, skleník nebo pískoviště. Nechybí ani bazény, jezírka nebo umělá řečiště. Možností jsou stovky. Dalšími šikovnými nástroji dotvoříte výslednou podobu zahrady – můžete navrhnout umístění různých druhů stromů a keřů, květin nebo záhonů se zeleninou. K dispozici jsou také detaily v podobě zahradního nábytku či nářadí nebo dokonce psí bouda a trpaslík.

 

Plánovač zavlažování

 

Nezapomeňte na zavlažování
Součástí aplikace My Garden je také plánovač zavlažování. Po vytvoření finálního návrhu zahrady plánovač automaticky a pro vaši zahradu ideálním způsobem rozmístí zadešťovače a potrubí. Stačí stisknout jediné tlačítko. Plán zavlažovacího systému, který počítá i s umístěním zdroje vody, si ovšem můžete pomocí celé řady nástrojů připravit také sami. Hotový návrh zavlažování, včetně seznamu všech výrobků, které budete potřebovat, si pak můžete vytisknout, uložit nebo zaslat e-mailem.
Zavlažování je založeno na výrobcích Gardena řady Sprinklersystem, které umožňují pohodlné podzemní zavlažování trávníku. Zadešťovače jsou trvale umístěny pod zemí a jsou propojeny potrubím. Ve správný čas se vynoří z trávníku a distribuují vodu přesně tam, kde je zapotřebí. Po vykonané práci zase zmizí pod zemí, aby nepřekážely při sekání trávníku.

TEXT: REDAKCE
FOTO: GARDENA

 

 

Nakreslete si zahradu svých snů