U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Z NABÍDKY ŘÍJNOVÉHO ČÍSLA VYBÍRÁME…

Kategorie: Příště | Autor:

* Na návštěvu se vydáme k Laďovi Kerndlovi , o němž se hovoří jako o českém Sinatrovi. Dovede nejen zpívat, ale také pracovat se dřevem.

* Co dělat, když na svém pozemku potkáte šelmu? Rozumějte – tu zvířecí… Jestli to nevíte, pak nepřehlédněte v příštím čísle aktuální rubriku.

* Z nového zákona o obcích vybíráme pasáže , které se mohou dotýkat i vás. Navíc poradíme, jak se zachovat, když zjistíte, že vaší staré chatě chybí stavební povolení.

* Ukážeme svítidla vhodná do víkendových příbytků . Kromě toho vám poradíme, jak vkusně ukrýt předměty velmi potřebné, ale oku příliš neladící.

* Chcete vydláždit svou terasu? Máme pro vás velmi zajímavý tip na využití odpadního pískovce, včetně postupu práce. Jde navíc o řešení finančně zajímavé.

* Spárovací hmoty nemusí být jen klasicky bílé . O tom se dozvíte v naší dílně, kde vás čeká i návod, jak si vyrobit obrázek technikou linorytu.

* Na zahradě budeme pokračovat ve stavbě pergoly . Seznámíme se rovněž s možností, jak si vypěstovat zahrádku v lahvi a přineseme nápady na netradiční pěstování květin v domácím prostředí.

* Hra zvaná pétanque se dá hrát i na chalupě . Blíže se o tomto sportu dočtete v rubrice o hobby. Zaujalo nás na něm hlavně to, že mohou hrát mladí i staří.

* Jihočeská gastronomická romance. Pod tímto názvem se v rubrice o vaření bude skrývat několik receptů z kraje rybníků. Až na jedinou výjimku ale nepůjde o pokrmy z ryb.

* Své zdraví můžeme ovlivňovat my sami. V příštím čísle dostanete podrobný návod na autogenní trénink. Jde o jednoduchou relaxační metodu, ke které nám stačí pouze vůle chtít.

* Na procházku podél vinných sklípků vás zavedeme v ohlédnutí za starou zajímavou architekturou. Jejich krása vás možná vyláká v nadcházejícím podzimu mezi vinaře.

* Představíme etnografa a malíře Josefa V. Scheybala. Jeho poutavé kresby najdete také v kalendářích, které vycházejí pod společným názvem Stezky dědictví.

V příloze PLUS vám v příštím čísle nabídneme nové typy ručního nářadí a jiné zajímavé a užitečné výrobky do malé domácí dílny.

Z NABÍDKY ŘÍJNOVÉHO ČÍSLA VYBÍRÁME…