U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Z NABÍDKY BŘEZNOVÉHO ČÍSLA VYBÍRÁME…

Kategorie: Příště | Autor:

* O nástrahách časného jara na chatě či chalupě nám poví hygienik MUDr. Vladimír Polanecký. Jde například o plísně v nevětrané chalupě nebo o vodu ve studni, jejíž kvalita se může ze dne na den zhoršit.

* Na návštěvu se vydáme do Nedvězí u Semil, do zahradního království malíře Vladimíra Komárka, který si zde se svou rodinou na malém kousíčku země založil zahradu japonského stylu, byť všechny její prvky jsou ryze české.

* Právník se bude věnovat případu čtenáře, který sice koupil domek se zahradou, ale posléze zjistil, že vzhledem k nepořádku v dokladech už kus zahrady nevlastní. Bude ji muset koupit znovu?

* Těm, kteří si chtějí zkusit dřevořez či malou plastiku doporučujeme shánět měkké husté dřevo. V naší dílně se dozvíte, jaké další pomůcky pro tuto zajímavou činnost potřebujete.

* Rubriku Doma budeme celou věnovat kouzlu dřeva a dřevěných doplňků v interiéru, zamyslíme se nad tím, že tento materiál vlastně stárne do krásy a že jako málokterý jiný dokáže v interiéru vytvořit tak intimní atmosféru.

* Na zahradu se tentokrát podíváme z pohledu optických iluzí. Naše pozemky můžeme pocitově zvětšovat, zmenšovat, prodlužovat izužovat. Jediný problém je v tom, že musíme vědět, jak na to. A my vám právě některé takové fígle prozradíme.

* Ludvík Kundera, básník, spisovatel, překladatel a dramatik, tvrdí, že chalupa má vonět čajem. Je jeho velkým milovníkem a znalcem, takže nám prozradí tajemství správné přípravy i řadu zajímavostí kolem tohoto zlatavého moku.

* V rubrice o zdraví se seznámíme s činností Ligy proti rakovině. Přední čeští lékaři zapojení do tohoto projektu zajímavými metodami pomáhají pacientům i jejich blízkým bojovat se zákeřnou nemocí.

* Po stopách Keltů se do Irska a Skotska vydáme v rubrice o vaření. Ale zůstaneme samozřejmě i doma, kde dosud kralují výborné a typicky české omáčky. Jak jejich přípravu zdokonalit, se dozvíme ve Zdravé lince. Nenáročný vegetariánský recept nám zase prozradí dnes velmi známá mladá spisovatelka Irena Obermannová.

* Články o přírodě, různé zajímavosti, úsměvné chatařskochalupářské příběhy, křížovka. To jsou pravidelné stránky, které ani příště nebudou chybět.

Stavební rubrika jistě zaujme všechny čtenáře, kteří mají problémy se škůdci dřeva. Připravili jsme pro ně malý kurz, jak škodlivý hmyz, houby a plísně rozpoznat a jak s nimi bojovat.

Z NABÍDKY BŘEZNOVÉHO ČÍSLA VYBÍRÁME…