U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

VÝSTAVY

Kategorie: | Autor:

Máj v Botanické zahradě Praha 8 – Troja

1. 5. POUŤ MEZI ZÁHONKY – Podvečer naplněný poezií Karla Hynka Máchy i dalších básníků, divadelními obrazy a hrou světel; začátek happeningu v 19.30 hod.

8. 5. – 16. 5. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA BONSAJÍ plná pivoněk a azalek, zářících na pozadí stálezelených dřevin. Letošní ročník je opravdu výjimečný. Koná se v roce 30. výročí založení Bonsai klubu Praha a je tedy i velkým poděkováním všem, kteří se zasloužili o popularizaci tohoto křehkého umění u nás.

8. 5. – 31. 5. ROSTLINA JAKO SYMBOL – výstava inspirovaná stejnojmennou knihou japanoložky Věny Hrdličkové. Jejím cílem je přiblížit návštěvníkům řeč rostlinných symbolů Číny a Japonska, zemí, v nichž je myšlení odedávna spjato se světem přírody.

14. 5. – 31. 5. NETŘESKY – Uvidíte široký sortiment netřesků z fondů Botanické zahrady i ze soukromé sbírky autora výstavy Petra Horáčka. Seznámíte se i s jejich nejnovějším botanickým rozdělením. 18. 5. – 30. 5. POHÁDKOVÉ KRAJINKY ze sukulentních rostlin – Na návštěvníky se těší obzvláště vybarvené rostliny. Některé jsou sice barevné pořád, ale většina se pestře vybarví právě s příchodem jara. 22. 5. – 30. 5. AFRICKÉ FIALKY – Pocházejí z tropických lesů východní Afriky, ale i u nás vydrží kvést prakticky celý rok. Jejich krása se premiérově představí ve skleníku Fata Morgana.

Kromě poslední se všechny ostatní výstavy konají ve venkovním areálu JIH. Další informace na www.botanicka.cz

VÝSTAVY