U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Vtipný nápad pro starý stolek

Kategorie: Dílna | Autor: AD

Barevným nátěrem a drobným dekorem, vytvořeným pomocí šablony, dáme starému kusu nábytku nový, neotřelý vzhled. Pro proměnu si můžeme vybrat třeba židli nebo stolek.

Na dobře očištěný suchý povrch naneseme postupně dvě vrstvy světlejší matné akrylové barvy. Zvolíme takovou, jaká bude ladit s interiérem, nebo naopak barvu kontrastní. Pak přijde na řadu dekor v tmavší barvě, vytvořený pomocí šablony. Tu buď koupíme, nebo si ji vyrobíme sami z pevnějšího papíru. Zvolíme dva až tři příbuzné motivy, které se nám líbí nebo se hodí k ostatním předmětům či celkovému ladění místnosti. Motiv si nakreslíme tužkou, části, které pak vymalujeme barvou, vystřihneme nebo vyřízneme ostrým nožem. Šablonu přidržíme na zvoleném místě (nebo ji přichytíme lepenkou) a lehkým tupováním špičkou štětce naneseme barvu. Pak šablonu opatrně odstraníme. Když ji budeme přikládat na jiné místo, přesvědčíme se, že se na její spodní stranu nedostala žádná barva – ta by mohla světlý nátěr umazat.

   Abychom docílili jakoby starý vzhled nábytku, můžeme pomocí středně hrubého skelného papíru lehce zbrousit případná vystupující léta na dřevu. Nakonec natřeme nábytek matným polyuretanovým lakem.

Popisy k obrázkům

Autor fotografií: FOTO ARCHIV

Vtipný nápad pro starý stolek