U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Vodouředitelné barvy ETERNAL

Kategorie: Stavba | Autor:

V současné době je i u drobných stavebníků, kutilů chatařů a chalupářů stále větší poptávka po nátěrových hmotách, které jsou vodouředitelné, lehce zpracovatelné a přitom trvanlivé a kvalitní.

Mezi výrobky, které bez výhrady splňují všechna náročná kritéria na kvalitu a přitom jsou vhodné i pro neprofesionály, patří bezpochyby vodouředitelné disperzní barvy ETERNAL, vyráběné tuzemskou firmou AUSTIS. Vzhledem k prakticky univerzálnímu použití, vysoké kvalitě a velmi dobré ceně patří barvy ETERNAL k nejvíce používaným barvám mezi drobnými stavebníky a chalupáři.

ETERNAL – nejlepší barva na vaši střechu

Hlavním zástupcem je akrylátová barva ETERNAL. Přes její téměř univerzální použití, a to jak pro venkovní, tak i vnitřní nátěry, lze konstatovat, že v oblasti nátěrů na střešní krytiny tento výrobek nemá na domácím trhu konkurenci. Zejména u nátěrů střech je totiž nutné vzhledem ke zvýšeným nárokům na přilnavost a odolnost používat pouze ty nátěrové hmoty, které vytvářejí pružný vysoce přilnavý film a mají vysokou odolnost na povětrnosti a UV filtr. ETERNAL je ideální barvou pro nátěry střešních krytin z pozinkovaného plechu, hliníkových šablon, betonových tašek, eternitu, po ošetření základním antikorozním nátěrem (např. ETERNAL antikor) i “černého” plechu a korodujících kovových podkladů. ETERNAL je odolný proti otěru, je barevně stálý, nekříduje. Díky speciálnímu složení lze ETERNAL použít bez obav i na nový pozinkovaný plech bez předchozí oxidace. Vedle nátěrů střech je ETERNAL velmi vhodný k vnitřním i venkovním nátěrům klempířských prvků z pozinkovaného plechu, dále dřeva, betonu a dřevotřískových desek a mnoha dalších materiálů. Jak už bylo řečeno, univerzální použití barvy ETERNAL ocení zejména drobní stavebníci a kutilové. ETERNAL se nanáší na suchý, očištěný a odmaštěný povrch ve dvou vrstvách v časovém rozmezí 4 – 24 hod (v závislosti na teplotě a vlhkosti okolí), lze ho nanášet štětcem, válečkem i stříkáním.

Novinka letošního roku – silnovrstvá lazura pro ochranné nátěry dřeva

V letošní sezoně společnost AUSTIS výrazně rozšířila řadu nátěrových hmot ETERNAL o systém vodouředitelných nátěrových hmot pro povrchovou úpravu dřevěných podkladů. Jedná se o ucelený systém výrobků od přípravku pro napouštění neošetřeného dřeva přes základní nátěr až po výrobky pro finální povrchovou úpravu. Nátěrovou hmotou, která zaručuje dlouhodobou ochranu dřeva proti účinkům povětrnosti a UV záření, je silnovrstvá lazura určená k vnějším i vnitřním nátěrům – ETERNAL lazura silnovrstvá. Předností silnovrstvé lazury ETERNAL je především tloušťka nátěrového filmu účinně chránící dřevo proti UV záření a dalším povětrnostním vlivům, zejména působení vody a vlhkosti. Ve srovnání s tenkovrstvými lazurami má nátěrový film podstatně delší životnost. Provedený nátěr zvýrazňuje kresbu natíraných dřevěných ploch, je pružný a barevně stálý. Umožňuje difuzi vodních par, reguluje vlhkost dřeva. ETERNAL lazura silnovrstvá se nanáší štětcem nebo stříkáním ve 2 až 3 vrstvách, podklad je vhodné předem napustit speciálním napouštěcím přípravkem s fungicidní a insekticidní ochranou – ETERNAL na dřevo napouštědlo. ETERNAL lazura silnovrstvá je určena zejména k nátěrům oken, dveří, plotů, pergol, štítů apod. Je vyráběna v základních odstínech: bezbarvá, pinie, mahagon, ořech, teak, palisandr. Výrobce tónuje další odstíny v systému COLOR SYSTÉM AUSTIS. Je vhodná i pro průmyslové zpracování (dřevovýroba). Vedle silnovrstvé lazury zahrnuje nátěrový systém na dřevo i další výrobky. Pro impregnaci dřevěných materiálů pod finální nátěr je určen speciální napouštěcí prostředek ETERNAL na dřevo napouštědlo. Pro transparentní nátěry dřeva, zejména dřevěných podlah, parket, korku, obložení stěn a stropů, schodišť a nábytku je vhodný jednosložkový vodouředitelný polyuretanový ETERNAL PUR lak. Vedle uvedených nátěrových hmot ETERNAL zahrnuje výrobní program firmy řadu dalších nátěrových systémů pro nejrůznější použití – antikorozní nátěry, speciální podlahové nátěry, fasádní barvy a další materiály. Na trhu jsou nátěrové hmoty řady ETERNAL v balení 0,7 kg, 3,5 kg, 5 kg a 10 kg. Barvy ETERNAL lze obdržet v prodejnách barvy – laky a v síti hobbymarketů.

Informace:

AUSTIS, spol. s r. o.

Dalejská 680

154 00 Praha 5 – Slivenec

tel.:   02/510 99 204

fax:   02/510 99 246

Vodouředitelné barvy ETERNAL