U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Věšák

Kategorie: Dílna | Autor: VT

Dobře využité nábytkové úchytky nebo kliky

Sbírka starých pohlednic a několik nábytkových úchytek nebo klik od dveří či oken mohou ještě dobře sloužit – použijeme je na výrobu originálního věšáku.

Materiál:

5 různých starých úchytek nebo klik od dveří či oken podle potřeby matice nebo vruty 1 dubová deska o rozměrech 90 x 15,5 cm a tloušťce 1,5 cm 1 deska z překližky stejných rozměrů sklo o rozměrech 90 x 15,5 cm užší rámečková lišta o délce 4,50 m několik pohlednic bezbarvý a barevný lak

Nářadí a materiál:

pilka na dřevo, případně na železo, vrtačka, vruty, hřebíčky, štětec, lepidlo na dřevo

Realizace:

Úchytky nebo kliky rozložíme na dubovou desku 20 až 22 cm od sebe a označíme tužkou jejich rozmístění. V označených místech vyvrtáme potřebně velké otvory. Z přední části nasadíme budoucí věšáčky, zezadu je vhodným způsobem upevníme (podle použitého materiálu), případně zkrátíme přečnívající části.

Z lišty vyrobíme podle velikosti desky rámeček, slepíme ho a zpevníme hřebíčky, pak připevníme na desku. Celé nalakujeme bezbarvým lakem.

Desku z překližky natřeme barvou, která bude ladit s předsíní. Na desku vyrobíme rámeček a nalakujeme jej bezbarvým lakem. Rozmístíme pohlednice jednu vedle druhé na překližku, překryjeme sklem a vsadíme do připraveného rámečku, zajistíme hřebíčky. Věšák a rámeček s pohlednicemi připevníme na stěnu.

Pracujeme přesně, hlavně při měření jsme pečliví. Práce nám zabere asi 4 hodiny.

Náš tip:

Místo klik můžeme použít staré vodovodní kohoutky. Pohlednice nahradíme starými fotografiemi nebo obrázky.

FOTO ARCHIV

Věšák