Účinná úleva od bolesti

Více než 80 % dospělých trápí bolesti zad. Nejčastěji jimi trpí lidé ve věku 35 až 55 let. Dost často si za bolest ale můžeme sami. Sedavé zaměstnání, málo pohybu, nadváha nebo stres. To vše má za následek bolesti zad, kloubů, svalovou ztuhlost a další potíže.

 

Použití přístroje Omron E4 při bolestech zad a krční páteře

 

Na bolesti zad a svalovou ztuhlost pomáhá cvičení, masáže nebo léky. Ale na cvičení a masáže není vždy čas, u léků mohou hrozit vedlejší účinky. Řešením může být také přístroj TENS. Krátká stimulace jednou denně po dobu 15 minut vám přinese maximální uvolnění i relaxaci a bolest ustoupí.
TENS přístroj pro léčbu bolesti Omron E4 Professional je jednoduchý na použití a poskytuje široký rozsah léčebných procedur. Nepříjemných bolestí vás tak zbaví nejen při potížích se zády a klouby, ale blahodárnou úlevu přinese i při svalové ztuhlosti, bolavých a unavených nohách či ztuhlých ramenou. Léčba pomocí tohoto přístroje tak částečně nahradí i fyzickou aktivitu, která schází především těm, kteří tráví celý den v práci sezením u PC.

 

Použití a ovládání přístroje je snadné

 

 

Jak TENS léčba bolesti probíhá?
Pomocí měkkých polštářků (elektrod), které přiložíte na bolavé místo, jsou do léčené oblasti přenášeny jemné elektrické impulsy a „vzruch“ se tak šíří po nervové dráze až tam, kam ani masér stiskem nedosáhne. Jediným stisknutím tlačítka se zbavíte bolesti nebo uvolníte svalovou strnulost a ochablost. Stimulace nervových zakončení navíc přináší revitalizaci léčené oblasti a nastartování uzdravujících procesů, to vše bez vedlejších účinků. TENS léčba bolesti je klinicky ověřena a běžně používána i v profesionální praxi.

 

Úleva pro unavené a oteklé nohy

 

Pomáhá a léčí přesně tam, kde potřebujete
TENS přístroj Omron E4 nabízí dvanáct různých masážních programů, sami si tak můžete navolit program podle toho, jaká bolest vás aktuálně trápí. Nízká frekvence pomáhá při uvolnění ztuhlých svalů, vysoká je zase ideální při léčbě akutní bolesti. Zároveň si můžete nastavit některý ze šesti masážních programů, které jsou určeny pro konkrétní oblast těla (ramena, záda, nohy, chodidla, klouby nebo paže) a vybrat, jakou masáž si přejete (hnětení, tření, tlak nebo poklepávání). S funkcí HYPER budou vaše svaly masírovány postupným zvyšováním intenzity, jemné stimulace zase docílíte s funkcí SOFT. Přestože je přístroj vybaven pokročilou technologií, jeho použití je jednoduché a poskytuje široký rozsah procedur v automatickém nebo manuálním režimu.
Přístroj má multifunkční displej pro sledování parametrů léčby a zvoleného módu (režimu). Rozměr přístroje je zhruba 60 x 199 x 21 mm, hmotnost i s baterií 155 g. Průměrná životnost baterií je asi 3 měsíce (při použití 1x denně po dobu max. 15 min.). Omron E4 Professional je k dostání za cenu 2 350 Kč.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

 

Účinná úleva od bolesti