Trend v domácím videu: místo televize projektor

Češi si stále více užívají filmy i televizní programy na velkých úhlopříčkách. Prodeje televizorů se však celosvětově propadají, vloni to bylo o 6 procent.

 

Je to často i proto, že plazmové, LCD i LED televizory jsou triumfovány projektory a technologicky vyvinutějšími projekčními plochami. Kvalitou se jim totiž ty nejkvalitnější z nich rovnají a jejich ceny v úhlopříčkách nad 80“ jsou výrazně příznivější.
Výrazný je příklon ke kombinaci projektor/moderní projekční plocha, který je dle bytových architektů patrný u novostaveb. „Pokud si filmový fanoušek pořizuje nový dům, dá si jistě pozor, aby jeho koníček nepřišel zkrátka. Často je myšleno na samostatné projekční místnosti, do kterých si majitelé pořizují kvalitní audio a video techniku,“ říká Roman Vejražka ze společnosti Epson, výrobce špičkových projektorů.

 

 

„Aktuálně je největším hitem černá projekční plocha Black Diamond Zero Edge. Jedná se o celosvětově první a zatím jedinou plochu svého druhu, která dokáže eliminovat odrazy okolního světla z více směrů najednou a tak zvýšit kontrast obrazu až o 900 %. Dokonalou projekci lze tedy uskutečnit kdekoliv a bez nutnosti složitého zatemňování místnosti,“ říká Ondřej Žatečka ze společnosti Audiopro, která nejkvalitnější projektory a projekční plochy do ČR dováží.

Standardní rozměry pro formát 16 : 9 jsou pak od 80″ do 115″ s cenou od 85 000 včetně DPH do 123 000 včetně DPH.

TEXT: REDAKCE
FOTO: AUDIOPRO

Trend v domácím videu: místo televize projektor