Trápí vás v létě horko?

Rubrika: Zdraví

Léto většina z nás miluje, ale příliš horké počasí nám dokáže čas od času znepříjemnit život. Ale nevadí jen horko, také příliš suchý vzduch nebo vzduch plný prachu, pylu a bakterií. Co udělat, abychom v horku a suchu zbytečně netrpěli? Přinášíme vám několik tipů.

 

 

Ochlazení vzduchu
Větráním v parných letních dnech nedocílíme toho, že by teplota v místnosti klesla a vlivem toho došlo k ochlazení. Teplotu však můžeme regulovat pomocí klimatizace, větráku či ochlazovače vzduchu. Přístroj vybírejte nejenom podle toho, do jak velké místnosti ho chcete umístit, ale také jak často ho budete využívat.

 

Přenosná klimatizace Electrolux EXP09HN1WI

 

Klimatizace
Klimatizace nabízí více funkcí včetně čištění vzduchu a ventilace. Může být mobilní, tu lze v interiéru podle potřeby přemísťovat, klimatizace nástěnná je umístěna napevno. Důležitý je její výkon. Obecně platí – čím větší místnost, tím větší výkon by klimatizace měla mít.
Příliš velké a časté výkyvy teplot mají negativní dopad na naši imunitu. Teplotní rozdíl mezi venkovní teplotou a vzduchem v chlazeném prostoru by proto neměl být větší než 5° C. Klimatizaci byste rozhodně nikdy neměli nechat foukat přímo na sebe.
Přenosná klimatizace Electrolux EXP09HN1WI odstraňuje jak větší, tak i jemnější prachové částice. V automatickém režimu sleduje teplotu v místnosti a podle potřeby chladí na přednastavenou ideální teplotu. Má velmi malou spotřebu energie a nízkou hlučnost. V síti Euronics ji pořídíte za 9 990 Kč.
Mobilní klimatizace DeLonghi PAC AN 97 má přehledný LCD displej a díky dálkovému ovládání má jednoduchou obsluhu. Nabízí samostatné funkce větrání a odvlhčování. Nastavit je možné až 3 rychlosti větrání pro maximální výkon při minimální hlučnosti. V Euronicsu stojí 10 990 Kč.

 

Mobilní klimatizace DeLonghi PAC AN 97

 

Vlhko tak akorát
Suchý vzduch způsobuje řadu potíží, např. suchý, dráždivý kašel, chronickou rýmu, pocit plného nosu, ranní škrábání v krku, popraskané rty, pálení očí, vysušenou pokožku, ztrátu imunity, předčasnou tvorbu vrásek. Příliš vlhký vzduch je zase ideální pro množení plísní a roztočů.
Řešením může být kombinovaný zvlhčovač vzduchu s ultrazvukem a teplou párou Ocean-CARE H4, který pomůže dosáhnout v bytě optimální vlhkosti, jež by se měla pohybovat v rozmezí 40–60 % relativní vlhkosti. V síti Euronics ho koupíte za 1 485 Kč.

 

Zvlhčovač vzduchu Ocean-CARE H4

 

Čistička vzduchu Hyundai AP 235

Pro alergiky
Pro alergiky a astmatiky jsou vhodné čističky vzduchu, protože z ovzduší odstraňují nečistoty v podobě prachu, pylu a bakterií. Díky tomu, že minimalizují množství alergenů, výrazně napomáhají ke zdravějšímu a snazšímu dýchání.
Elektrostatická čistička vzduchu Hyundai AP 235 s funkcí ionizace ovzduší v bytě vyčistí a osvěží. Elektrostatický sběrač prachu stačí pravidelně čistit, nejsou třeba doplňkové filtry. Výkonná dezinfekční UV technologie zbaví ovzduší nežádoucích bakterií a virů. V síti Euronics ji koupíte za 3 990 Kč.

 

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: EURONICS A SHUTTERSTOCK

Trápí vás v létě horko?