Tématické slavonické cyklookruhy

Máme tip pro ty z vás, kteří tráví svůj letní čas v okolí měst Jindřichův Hradec, Jihlava, Znojmo a Telč.

Kouzelné městečko u rakouských hranic Slavonice má pro vás připravené velké množství sportovních i kulturních aktivit. Za všechny uvádíme alespoň dvě zajímavosti.V projektu “NAUČNÉ PŘESHRANIČNÍ CYKLOOKRUHY SLAVONICE-DOBERSBERG A OKOLÍ“ vám představujeme 6 cyklookruhů, každý se svým specifickým zaměřením, které pobaví i poučí celou rodinu. Všechny trasy jsou částečně vyznačeny a mají svůj doporučený směr. Jeden ze 6 okruhů je Dirt Bike Park, který je situován ve Slavonicích a je určen pro BMX kola.
Veškeré podrobnosti se dozvíte na stránkách projektu: www.slavonice-cyklo.cz.

Připomenutím dob ne dávno minulých je projekt Žijící paměti aneb Hlasy pamětníků, který vznikl na jaře roku 2011. Završil mnohaleté snahy různých spolků a svobody bádání o historii Slavonicka první půle dvacátého století. Jeho hlavním smyslem je zachytit vzpomínky pamětníků na druhou světovou válku a padesátá léta dvacátého století ve slavonickém regionu. www.slavonice-zlabings.eu

Ve Slavonicích je krásně. Genius loci renesančního města a to, co zde zanechali především stavitelé 16. století, je tu stále. Přijďte si prožít atmosféru městečka, obdïvovat jedinečné sklípkové klenby, trochu se bát v podzemí, nadýchat se voňavého vzduchu ve zdejší přírodě a poznat jedno z krásných míst naší vlasti.

Tématické slavonické cyklookruhy