U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

STOLEK ZE STARÉHO DŘEVA

Kategorie: Inspirace | Autor:

Spojením dřeva, na kterém už zahlodal zub času, a skla (může být čiré, matové nebo s jednoduchým leptaným motivem) vznikne neobyčejný kus nábytku, vhodný do rustikálního prostředí, přitom na pohled velmi odlehčený.

Realizace: Vhodné kusy dřeva získáme při přestavbě chalupy nebo na bouračce v okolí. Dřevo nesmí být napadeno dřevokazným hmyzem ani houbami. Po očištění jej napustíme konzervační látkou, jinak mu ponecháme přírodní podobu. V potřebné výšce vyřízneme drážky pro skleněnou desku. Dostatečně silné dřevěné boky, hlubší drážka a těžké silné sklo by měly být zárukou stability stolku.

***

Nápad

VINAŘSKÝ STOLEK

Potřebujeme: 4 dřevěné bedny na víno (nebo jiné podobných rozměrů), smirkový papír, šablonu např. s abecedou nebo jinými vhodnými symboly, barvu na dřevo ve dvou odstínech (podobných barvě, která už byla případně na bednách použita), materiál na spojení dřeva, skleněnou desku vhodných rozměrů (silnou minimálně 6 mm, se zabroušenými hranami)

Realizace: Hrubá místa na dřevě obrousíme smirkovým papírem. Pomocí průhledné lepenky umístíme na bednu šablony a kulatým štětcem lehkým tupováním naneseme barvu. Tak pokryjeme všechny viditelné strany beden. Spojíme vždy dvě bedny otevřenou částí proti sobě a tím vytvoříme dva velké hranoly. Postavíme je do vhodné vzdálenosti od sebe a položíme přes ně skleněnou desku.

K posteli stačí postavit místo klasického nočního stolku jen hezky barevnou papírovou krabici na klobouky. Pokud nenajdete nějakou starou a nápad se vám zalíbil, zajděte si pro novou krabici do kloboučnictví

Stolek-strom z ručně kovaného železa a lomového kamene je uměleckým dílem Kovářství Adámek-Ulčík z Litoměřic. Aby v interiéru vynikl, stačí na něj umístit jedinou zelenou květinu, čiré sklo nebo třeba historický telefonní aparát

STOLEK ZE STARÉHO DŘEVA