Startovací kabely „do kapsy“

Znáte to? Otočíte startérem svého vozu a nic. Zrovna ve chvíli, kdy to nejméně potřebujete, je zcela vybitá baterie. Zdánlivě banální problém, ale starosti s ním spojené mohou být velké. Řešení takové nepříjemnosti se jmenuje se Startmonkey200. Tyto výkonné kompaktní kabely jsou uloženy v odolném pouzdře, proto je s klidným svědomím můžete vozit s sebou v přihrádce v palubní desce vozu nebo v kufru. A hlavně: oproti klasickým startovacím kabelům nepotřebujete k nastartování druhý vůz!

 

Sestava je skladná a nezabere moc místa

 

Startmonkey200 se používá zcela jednoduše. Stačí ji pomocí svorek připojit k autobaterii a během osmi sekund je po problému. Díky nízké hodnotě samovybíjení vydrží baterie kabelů nabitá na 75 % kapacity bez používání po dobu jednoho roku. Dobít ji můžete pomocí autonabíječky, přenosnými nabíječkami nebo z elektrické zásuvky pomocí AC zdroje (ve snaze redukovat rozměry celého mobilního setu není součástí balení). Plně se dobije za tři až čtyři hodiny a je schopna poskytnout 15 – 20 startovacích cyklů.

Kabely mají více možností využití

Statmonkey200 však neumí „jen“ nouzově nastartovat váš vůz. Je také kompatibilní se všemi zařízeními ve voze fungujícími na 12V. Je vhodná pro vozy s 12V baterií a s maximálním startovacím proudem do 650A (ověříte na jejím štítku). Pokud má baterie maximální startovací proud vyšší, např. dieselové motory s vysokým obsahem, vozy typu Transit nebo vozy s náhonem 4×4, použijte Startmonkey400. Na svou sílu je tento záložní zdroj také velmi skladný a lehký. Jeho charakteristiky odpovídají předchozímu typu.
Na www.sunnysoft.cz zakoupíte Startmonkey200 za 2989 Kč a  Startmonkey400 za 3999 Kč.

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

Startovací kabely „do kapsy“