U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Spojení české zručnosti a německé preciznosti

Kategorie: | Autor:

NAREX Česká Lípa a. s.:

Akciová společnost NAREX Česká Lípa je od r. 2000 součástí holdingu TTS Tooltechnic Systems AČ & Co.KG. Nadále rozvíjí svou tradiční “modrou” značku NAREX, která je důvěrně známa již 40 let uživatelům univerzálního elektrického ručního nářadí zejména na tuzemském trhu a v sousedních zemích. Ve 2. polovině 90. let společnost zavedla novou “černou” řadu strojů a příslušenství pod značkou PROTOOL převážně pro profesionální každodenní použití v náročných podmínkách zejména ve stavebnictví, zpracování dřeva a kovů, renovaci či sanaci apod. Ze statistik a průzkumů trhu však vyplývá, že intenzitou své práce a využíváním nářadí dosahuje vytěžování na úrovni profesionálního řemeslníka v řadě případů i český kutil.

Silná a osvědčená kotoučová pila EPK 16 D

Jedním z nejprodávanějších výrobků firmy NAREX Česká Lípa a. s. je ruční kotoučová pila EPK 16 D. Mezi uživateli si získala mimořádnou oblibu, a to pro svou snadnou ovladatelnost, jednoduchou konstrukci a vysokou spolehlivost. Moderní design kotoučové pily zvyšuje její kompaktnost. Ta je společně s nízkou hmotností stroje základem pohodlného držení pily, jejího dobrého vyvážení a snadného jednoručního vedení při práci. Výbornou kompaktnost pily oceníte především při práci mimo dílnu – při budování půdních vestaveb, pokládání dřevěných podlah, zařezávání střešních prken nebo latí, stavbě kůlny nebo zahradního domku. Umístění odsávacího kanálu J v horním ochranném krytu pilového kotouče umožňuje odvedení maximálního množství třísek z řezu a přímé napojení pily k vysavači. Odpadá použití odsávacího adaptéru. Z důvodu zvýšení bezpečnosti práce jsou ochranné kryty kotouče vyrobeny jako tlakový odlitek z hliníkové slitiny, která zvyšuje jejich tuhost. Silný motor o jmenovitém příkonu l 100 W je odolný vůči přetížení. Umožňuje udržet požadované otáčky 4 700 min1 i při velkém zatížení stroje (hloubka řezu až do 55 mm), kterému je pila vystavena při zařezávání a krácení silných prken, fošen nebo při podélných řezech ve dřevě. Vodicí deska je základem dobrého vedení pily v řezu a přesnosti řezu, proto je i ona u pily EPK 16 D vyrobena jako tlakový odlitek z hliníkové slitiny. Pro zvýšení tuhosti a odolnosti proti ohybu a kroucení je hliníkový odlitek ještě opatřen žebrováním. Vodicí deska přesně doléhá na materiál, řez je precizní.

Silný motor umožňuje udržet požadované otáčky i při zařezávání a krácení silných prken nebo fošen.

Precizní práce, jako je např. seříznutí nových dveří pro jejich usazení do zárubní, je výhodné provádět pomocí vodicí lišty.

Optimální výška stolu 80 cm umožňuje pohodlné a precizní řezání.

Pracovní stůl S3 pro připojení kotoučových a listových pil.

Spojení české zručnosti a německé preciznosti