Soutěž o 5 x velký nástěnný kalendář a balíček s produkty od dr.Oetkera, se kterými upe …

Rubrika: Soutěže

 

 

Web www.chatar-chalupar.cz pro vás připravil VÁNOČNÍ SOUTĚŽ.

Soutěžte s námi v klasických týdenních soutěžích na našem webu od 30.listopadu do 27.prosince. Poté ze všech soutěžících vybereme jednoho, který získá vánoční cenu – šicí stroj Veronica.


Správná odpověď: 4.

Výherci: Diana Čermáková z Prahy, Hana Lorencová z Brna, Ivana Pikrtová z Děčína, Naďa Slepičková z Brna a Veronika Zemanová z Třebíče. Gratulujeme!

Dr.Oetker nabízí širokou škálu kvalitních výrobků na pečení a zdobení cukroví i vánočního pečiva. Všechny výrobky jsou navrženy tak, aby práce s nimi byla co nejjednodušší a pečení cukroví bylo pro celou rodinu zábavou. Pokud nemáte na pečení moc času nebo nechcete ingredience složitě vážit a zkoušet nové recepty, pak si vyberte některou z oblíbených směsí od Dr.Oetkera. Toto cukroví se vám zaručeně povede a díky kvalitním surovinám bude i báječně chutnat.

Dr.Oetker vydává každým rokem velký nástěnný kalendář s 12 originálními a ještě nikde nepublikovanými recepty na sladké moučníky. Přehledný kalendář s recepty a velkými fotografiemi moučníků vás bude inspirovat po celý rok. Upečete podle nich skvělý narozeninový dort, výtečný nedělní moučník i sladký zákusek k odpolední kávě.

Všechny recepty byly pečlivě vyzkoušené ve Zkušební kuchyni Dr.Oetker. Pokud dodržíte předepsanou recepturu a uvedený přesně popsaný postup, moučník se vám zaručeně povede.

Součástí kalendáře jsou tentokrát jmenovky na dezert a kroužky na ubrousky pro vaši rodinnou oslavu, které si jednoduše vystřihnete a na konci spojíte.

Každý recept si můžete vystřihnout a dát do jakéhokoliv šanonu nebo si objednejte speciální šanon na recepty od Dr.Oetkera. Recept má po vystřižení velikost A5.

Pokud nebudete mít štěstí v naší soutěži, můžete si kalendář objednat přes webové stránky www.eshop.oetker.cz

Inspirovat se můžete také recepty, které pro vás připravili v kuchyni Dr.Oetkera. Po pořádné zimní procházce zahřeje Vanilkový punč, vánoční stůl ozdobí Kynutýstromeček a někoho blízkého určitě potěší sklenička pravé domácí Adventnípomerančové marmelády s vůní vanilky, skořice a badyánu.

 

Adventní pomerančová marmeláda

 

Počet kusů: 4 kusy sklenic à 375 ml

Doba přípravy: asi 2 hodiny (filetování pomerančů)

 

Přísady:

 • 2 kg pomerančů
 • celá skořice
 • badyán
 • 1 Vanilkový lusk „Bourbon“ Dr.Oetker
 • 1 balíček Gelfixu Extra 2:1Dr.Oetker
 • 500 g cukru
 • šťáva z poloviny limetky

 

Příprava:

 1. Pomeranče oloupeme a vykrájíme filátka (zbavíme pomeranče bílé slupky).
 2. Ovoce vložíme do velkého hrnce. Obsah balíčku Gelfix Extra smícháme se dvěma PL cukru a přidáme k ovoci. Přidáme skořici, badyán a semínka vyškrábaná zevnitř vanilkového lusku. Za stálého míchání asi 1 minutu důkladně povaříme. Přidáme zbytek cukru a přivedeme k varu. Za stálého míchání důkladně povaříme minimálně 5 minut. Nakonec přidáme vymačkanou šťávu z  limetky.
 3. Odebereme případnou pěnu a ihned plníme až po okraj do připravených sklenic. Uzavřeme víčkem, obrátíme dnem vzhůru a po dobu asi 5 minut necháme stát na víčku.
 4. Marmeláda přidáním koření vydrží přibližně 6 měsíců.

 

 

Kynutý vánoční stromeček

 

Doba přípravy: asi 20 minut

Doba pečení: asi 25 minut

Vystačí na: asi 16 porcí

 

Na těsto:

– 1 balení Buchet Dr.Oetker (droždí je součástí balení)

– 260 ml vlažné vody

– 120 ml oleje

– 100 g sušených brusinek

– 1 balíček Vanilínového cukru Dr.Oetker

– 1 KL Aroma rumového Dr.Oetker

 

Na potření a ozdobení:

– 2 PL mléka

– 2 zarovnané PL mandlových jehliček

 

Na vánoční máslo:

– 1 balíček Polevy tmavé Dr.Oetker

– 150 g změklého másla

– 30 g moučkového cukru

– špetka soli

 

Ještě potřebujeme:

plech na pečení

elektrický ruční šlehač

 

1. Těsto připravíme podle návodu na obale s droždím, vodou a olejem. Přidáme brusinky, vanilínový cukr a aroma a ručně vypracujeme dohladka. Zaprášíme moukou, přikryjeme utěrkou a necháme na teplém místě asi 45 minut kynout.

2. Vykynuté těsto krátce ručně prohněteme a na pomoučené pracovní desce vytvarujeme váleček, který rozdělíme na 16 stejně velkých kousků. Každý kousek vytvarujeme do podlouhlé žemličky. Na plech vyložený papírem na pečení poskládáme žemličky do tvaru stromečku (viz foto). Pomocí štětce nebo mašlovačky potřeme mlékem a ozdobíme mandlemi. Vložíme do předehřáté trouby a pečeme.

 

Elektrická trouba: 190 °C

Horkovzdušná trouba: 170 °C

Plynová trouba: stupeň 3

Doba pečení: asi 25 minut

 

3. Stromeček necháme vychladnout.

4. Na přípravu vánočního másla, rozpustíme polevu podle návodu na obale. V míse vyšleháme máslo s cukrem a solí elektrickým ručním šlehačem na nejvyšším stupni dohladka. Postupně za stálého šlehání zašleháme polevu.

TIPY:

Vánoční máslo můžeme nahradit lískooříškovým krémem (např. Nutella).
Sušené brusinky můžeme nahradit i jiným sušeným ovocem (např. meruňky, švestky a rozinky).

 

Vanilkový punč

Počet porcí: 6 porcí à 200 ml

Doba přípravy: asi 15 minut

Přísady:

Na nápoj:

 • 1 balíček Pudingu Naturamyl s vanilkovou příchutí Dr.Oetker

 • 75 g cukru

 • 1 balíček Vanilkového cukru Dr.Oetker

 • 1 l mléka

 • 1 Vanilkový lusk „Bourbon“ Dr.Oetker

 • 100 ml rumu

Na ozdobení:

 • 1 balíček Šlehačky v prášku Dr.Oetker

 • 150 ml studeného mléka

 • 1 balíček Skořicového cukru Dr.Oetker

 • asi 20 kusů sušených brusinek

Ještě potřebujeme:

 • párátka

Příprava:

 1. Na přípravu nápoje smícháme pudingový prášek s cukrem, vanilkovým cukrem a 1/3mléka. Vanilkový lusk podélně rozřízneme, vyškrábeme z něj dužinu a zamícháme do pudingové směsi. V kastrůlku přivedeme zbylé mléko k varu, vmícháme připravenou pudingovou směs a za stálého míchání vaříme asi 1 minutu. Přidáme rum a již nevaříme.

 2. Na ozdobení připravíme šlehačku s mlékem podle návodu na obale.

 3. Nápoj nalijeme do předehřátých šálků nebo sklenic. Ozdobíme kopečkem šlehačky a posypeme skořicovým cukrem. Na párátko napíchneme brusinky a položíme na okraj šálku.

 

Soutěžní otázka:

V kolika barvách vyrábí Dr.Oetker Gelové potravinářské barvy?

 4 3

 

 

 

 

 

 

 

Pět z vás, kteří správně odpoví, dostanou balíček výrobků Dr.Oetkera.

 


Pravidla soutěže:

Podmínkou účasti v soutěži je vaše registrace a odpověď na soutěžní otázku, kterou zasílejte do 20.12.2015. Vyhodnocení soutěže proběhne 21.12.2015.

Zasláním vašich údajů nám zároveň dáváte souhlas, abychom v případě výhry zveřejnili vaše jméno na našich internetových stránkách. Děkujeme!

Další podmínky soutěže najdete zde.
Informace o partnerovi soutěže najdete na: www.oetker.cz

 

Soutěž o 5 x velký nástěnný kalendář a balíček s produkty od dr.Oetkera, se kterými upe …