Snadné pečení

Velikonoční pečení bude s praktickými pomocníky do kuchyně příjemnou zábavou. V obchodech najdete osvědčené keramické pečicí formy a mísy, například kvalitní značku Emile Henry. Vybrat si můžete z kulatých, oválných, čtvercových i obdélníkových tvarů, které jsou každý rok nabízeny v několika nových barevných odstínech.

 

 

Nebo můžete vyzkoušet velmi praktické pečicí formy ze silikonu. Ty mají proti tradičním formám z kovu nebo skla řadu výhod. Jsou vhodné pro pečení v mikrovlnných, plynových i elektrických troubách, snesou teploty do 280 °C i zmrazování do – 40 °C. Šetří náš čas i peníze, protože vysoká tepelná vodivost silikonu umožňuje péct kratší dobu při nižší teplotě. Silikonové formy lze mýt ručně i v myčce a skladovat je složené, aniž by se trvale deformovaly.

 

 

 

Ze silikonu se vedle běžných typů vyrábějí i tvarované formy, například v podobě zajíčka, s nímž přišla firma Electrolux. Lékué zas přináší velmi praktické rozevíratelné silikonové formy. Ty umožňují zdobit vrchní část korpusu třeba ještě před pečením nebo dopečením, protože se nevyklápějí jako pevné formy. V keramických formách můžeme upečené dobroty servírovat i na stůl

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV FIREM

Snadné pečení

Zajímavé