Sekací strategie: Když vám tráva přeroste přes hlavu

Rubrika: Market

Bubnová sekačka mountfield

Pokud se potřebujete vydat do bitvy s přerostlou trávou, můžete v ní být poměrně snadno vítězem – ovšem za předpokladu, že zvolíte křovinořez nebo bubnovou sekačku, protože to jsou ti praví specialisté na vysokou trávu.

Křovinořez: univerzální dříč

Benzínový křovinořez mountfield

Benzínový křovinořez OLEO-MAC BC 350 T

Nejvšestrannějším a nejdostupnějším pomocníkem, kterého využijete prakticky v každé zahradě, je křovinořez. „Největší výhodou křovinořezu je jeho univerzálnost. Ta spočívá především v možnosti výměny strunové hlavy za ocelové kotouče či nože. Díky tomu s nimi bez problémů posekáte kromě trávy i křoviny, mlází, rákosí či nálety,“ říká Lukáš Bejlovec, produktový manažer ze společnosti Mountfield. Práce s křovinořezem je snadnější, než si můžete myslet. Díky připevnění stroje na zádové či ramenní popruhy se jeho váha rozloží a výrazně se zvýší pracovní komfort. Suverénní pohyb umožňuje také „T rukojeť“ ve tvaru řídítek. V křovinořezech se uplatňuje široká škála moderních řešení, například vstřikovač paliva, poloautomatický sytič nebo dekompresní ventil pomáhají k velice snadnému startování. Antivibrační systém v podobě soustavy pružin nebo silentbloků potlačí nepříjemné vibrace na minimum. Ke každému stroji byste u dobrého prodejce kvalitních značek měli dostat popruhy, strunovou hlavu a ocelový kotouč zdarma. Nezapomínejte ani na bezpečnost práce. Ke křovinořezu byste měli mít chránič očí a obličeje. „Nejlepším řešením je ochranný štít. Na trhu jsou i sety s chrániči sluchu, které splňují přísná bezpečnostní kritéria,“ upozorňuje Lukáš Bejlovec z Mountfieldu.

Bubnovou sekačku nic nezastaví

 

bubnová sekačka

Bubnová sekačka PERLA BDR 581 SP

„Na sečení velkých ploch s vysokou trávou je ideální bubnová sekačka. Její výhodou je rychlost, s jakou sečení zvládá a také to, že si troufne i na trávu vysokou až půl druhého metru. Je to díky tomu, že buben je umístěn před sekačkou, seče tedy čelně v otevřeném prostoru a sekačka není nijak limitována výškou trávy,“ vysvětluje Pavel Těšínský, produktový manažer společnosti Mountfield. Základem bubnové sekačky je vyztužený dvojitý žací disk, který absorbuje nárazy do nejrůznějších překážek včetně kamenů ukrytých ve vysoké trávě a zabraňuje jeho deformaci. V disku jsou podle modelu ukryty tři až šest speciálních nožů, které jsou uloženy v zesíleném pouzdru. Velkou devizou je otočná konstrukce. Jakmile nůž narazí na pevnou překážku, například kámen, okamžitě se zasune, aniž by došlo k jeho poškození. Sekačky jsou poháněny silnými čtyřtaktními motory a díky šípovým kolům zvládnou práci i v terénu s velkým sklonem. Všechny disponují pojezdem, takže práci s nimi zvládne každý. Navíc jsou to zcela bezpečné stroje. Pokud pustíte páku, žací buben se okamžitě zastaví díky speciální doběhové brzdě. Velkou předností bubnových sekaček je i fakt, že posekanou trávu díky speciálnímu naváděcímu krytu složí do úhledných řádků. Výhodou jsou i nastavitelná řídítka a jejich sklopná konstrukce, díky níž se vám bubnová sekačka vejde i do kufru běžného osobního auta.

Zahradní traktor – král vaší zahrady

Zahradní traktor mountfield

Zahradní traktor MTF 1430 HD

Kdo seče opravdu velké i členité plochy, se zahradní traktory vám práci určitě půjde rychleji a sekání trávy se tak může stát i zábavou. V podstatě jen točíte volantem a užíváte si dunění silného motoru pod kapotou. Pro zahrady s větším množstvím stromů a okrasných keřů jsou výhodné obratné ridery, tam, kde potřebujete v první řadě sílu, sáhněte po nadupaném traktoru. Jedná se o robustní výkonné stroje, které se nezastaví před ničím. Můžete mít třeba i čtyřkolku a nadstandardní výbavové prvky jako LED světlomety, palubní počítač, tempomat nebo komfortní nastavitelné sedadlo s područkami. „Traktor ale zdaleka není jen sekačka. Díky připojení nejrůznějšího příslušenství (vozík, rozmetadlo, válec, radlice atd.) z něj uděláte stroj využitelný po celý rok,“ dodává Lukáš Bejlovec, produktový manažer společnosti Mountfield.

Ať už si tedy na likvidaci vysoké trávy vyberete křovinořez, bubnovou sekačku nebo zahradní traktor, rozhodně nešlápnete vedle.

Více informací najdete na www.mountfield.cz.

Komerční prezentace

Sekací strategie: Když vám tráva přeroste přes hlavu