Ruční nářadí

Rubrika: Zahrada

Rycí vidle a špičatý zahradní rýč na kamenité, jílovité a těžké půdy, mají ergonomicky tvarovanou násadu, proti čepeli natočenou o 40 stupňů, držadlo je proti násadě otočeno o 17 stupňů (Fiskars)

Při jarních pracích na zahradě se nám hodí pár praktických pomocníků.

Skládací vozík Portax 150 k úklidu zahradního odpadu (WOLF-Garten)

Pro úpravu trávníků jsou vhodné vertikutační hrábě na provzdušňování a odstraňování travní plsti, zvlášť účinné jsou na trávník s mechem. Hodí se pro menší plochy nebo místa, kam se nedostaneme s větší technikou. Na hrabání trávníku, především po vertikutaci, využijeme speciální hrábě. Ty jsou vhodné i ke srovnávání zeminy na záhonech před výsevem.

Na zrytí záhonů použijeme ostrý rýč nebo rycí vidle. Podle typu půdy (lehká nebo tvrdá, jílovitá a kamenitá) zvolíme lehčí nebo robustnější nářadí. Práci výrazně usnadní ergonomicky tvarované násady a držadla směkkým povrchem, teleskopické násady, které přizpůsobíme své výšce, ale také natočení násady proti čepeli a držadla proti násadě o určitý úhel, aby při držení byla ruka v přirozené poloze. Na kypření půdy si pořídíme lehký zahradní kultivátor a motyku na plevel s dlouhou násadou, jež nám ušetří ohýbání.

Drobné nářadí pro kypření, sázení a přesazování, z polyamidu vyztuženého skelnými vlákny (Fiskars)

Na převážení zahradních potřeb a odvoz odpadu je praktický zahradní vozík. Například vozík Portax 150, do něhož se zahradní odpad snadno nahrne, díky kolečkům s pneumatikami se lehce ovládá a po skončení práce ho lze pohodlně složit.

www.WOLF-Garten.cz, www.fiskars.com

www.mikamont.cz/pujcovna-naradi-brno

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM

Uložit

Ruční nářadí