Pro 5 výherců máme CD od Radioservisu!

Rubrika: Soutěže

Tento týden s námi můžete soutěžit o pět CD od Radioservisu, jejichž poslech vám určitě zpříjemní podzimní volné chvíle.

Ota Pavel: Rybí povídky
Rybí povídky jsou dárek k 20. narozeninám Centra Paraple. Z nebe k tomu dal souhlas Ota Pavel. My, co jsme je do mikrofonu přečetli, jsme darovali svůj hlas, a vy, kteří jste si cédéčko koupili, jste darovali své peníze. Nebojte se, v Parapleti se neztratí. Je to užitečný dům, kde se dělá všechno pro to, aby lidé na vozíku neztratili sebedůvěru a mohli se vrátit do života. Děkujeme vám, že jste pomohli dobré věci. Ať se vám ta radostná literatura dobře poslouchá.“  Zdeněk Svěrák

Hudba: Petr Skoumal, režie: Markéta Jahodová, mistr zvuku: Roman Špála, dramaturgie: Alena Zemančíková

James Herriot: Zvěrolékař a kočičí historky
Knihy Jamese Herriota byly přeloženy i do češtiny, mezi nejznámější patří To by se zvěrolékaři stát nemělo, Zvěrolékař a psí historky, Zvěrolékař a kočičí historky, Zvěrolékař na blatech nebo Veterinář v chomoutu. V několika knihách, např. Zvěrolékař mezi nebem a zemí, se Herriot vrátil i ke své válečné službě u Britského královského letectva v roce 1942.

Čte Michal Pavlata, překlad Eva Marxová, režie Vladimír Rusko, autor rozhlasové úpravy Hynek Pekárek.

Jan Werich: Italské prázdniny
Známý literární cestopis Jana Wericha poprvé na 2CD v rozšířené – rozhlasové – podobě autorského čtení. Zatímco pro předchozí vydání v nahrávce na LP nebo CD připravil Jan Werich jen malou část ze svých letních italských vzpomínek, rozhlasový záznam zahrnuje téměř dvojnásobně delší vyprávění, které je volnou improvizací mezi řádky původního textu. Italské prázdniny Jana Wericha – audioknížka, která je nejen originálním cestovatelským průvodcem na cestě z Prahy do Říma a zpět, ale dodnes zůstává půvabnou letní reportáží o cestě sama k sobě, ke vzpomínkám a k poznání, že domovu člověk nikde neunikne.

Jiří Menzel: Rozmarná léta Jiřího Menzela
Jiří Menzel čte vybrané kapitoly ze své autobiografie vydané v roce 2013, vzpomíná na dětství, studia na FAMU a na setkání s Otakarem Vávrou, Věrou Chytilovou, Bohumilem Hrabalem, Rudolfem Hrušínským nebo Zdeňkem Svěrákem. Očima vzpomínek oscarového režiséra poznáte některé významné a dramatické události v historii naší země a především nahlédnete do zákulisí vzniku filmů: Ostře sledované vlaky, Rozmarné léto, Postřižiny nebo Vesničko má středisková. Charakteristický Menzelův hlas je intimním vypravěčem příběhů vlastního života a obrazů filmového scénáře. CD doplňují ukázky z filmové hudby Jiřího Šusta, tak jak ji známe z Menzelových filmů.
Výběr a sestava: Jiří Menzel, Robert Tamchyna, režie: Robert Tamchyna.

Karel Čapek: R.U.R.
Utopické RUR (Rossum’s Universal Robots, Rossumovi univerzální Roboti) je v pořadí třetí drama Karla Čapka. Souběžně s ním však s bratrem pracoval také na komedii Ze života hmyzu. Podle vlastních slov dostal Karel Čapek právě při psaní Mravenců nápad na utopické drama a koncipuje Roboty. RUR bylo dopsáno v roce 1920, kdy také vyšlo poprvé tiskem. Premiéru v Národním divadle mělo 25. ledna 1921. Úspěch této Čapkovy hry byl okamžitý a mimořádný, ve velmi krátké době bylo drama přeloženo a uváděno na zahraničních scénách Třicetiletý autor se tak rázem stal celosvětově známým dramatikem. Varovná Čapkova výzva k lidstvu, pronesená krátce po skončení první světové války, našla silnou odezvu všude, kde bylo RUR uvedeno. Myšlenka výroby umělého člověka – pracovní síly se ve světové vědeckofantastické literatuře objevila již daleko dříve (v našem kulturním prostředí je známa pověst o pražském Golemovi). Karel Čapek však na radu svého bratra jako první užívá pro umělou bytost pojmenování „Robot“, odvozené z výrazu slovanského původu „robota“ – těžká, nedobrovolná práce. Tento termín se stal brzy součástí světových jazyků. Přestože tato Čapkova hra je v současnosti na divadelních prknech uváděna jen výjimečně, její poselství je v postmoderní době až mrazivě aktuální, a proto si zaslouží čtenářovu i posluchačovu pozornost.

Účinkují: Otakar Brousek, st., Jaroslava Adamová, Vladimír Brabec, Jaromír Spal, Jaromír Hanzlík a další.
Režie: František Štěpánek, dramaturgie a rozhlasová úprava: Dalibor Chalupa.
Český rozhlas 1968, JAZZ Music, s.r.o. 2014 ve spolupráci s Radioservisem, a.s.

Soutěžní otázka:

 

V soutěži Audio kniha roku 2013 získal Radioservis cenu ve kterých kategoriích?

 

 za nejlepší hudbu, za nejlepší jednohlasou četbu a za nejlepšího interpreta za nejlepší hudbu, za nejlepší jednohlasou četbu a za nejlepší vícehlasou četbu

 

 

 

 

 

 

 

Pět z vás, kteří správně odpoví, dostanou CD od Radioservisu.

 

Pravidla soutěže:

 

Podmínkou účasti v soutěži je vaše registrace a odpověď na soutěžní otázku, kterou zasílejte do 9.11. 2014. Vyhodnocení soutěže proběhne 10.11. 2014.

 

Zasláním vašich údajů nám zároveň dáváte souhlas, abychom v případě výhry zveřejnili vaše jméno na našich internetových stránkách. Děkujeme!

 

Další podmínky soutěže najdete zde.

Informace o partnerech soutěže:

Veškeré informace o firmě a jejích produktech naleznete na www.radioservis-as.cz.

Správná odpověď: za nejlepší hudbu, za nejlepší jednohlasou četbu a za nejlepší vícehlasou četbu.

Výherci: Pavla Jaklová z Hořice, Libuše Khirová z Hodonína, Hanka Vlková z Opavy, Eva Suchá z Brna a Jakub Hynek z Kutné Hory.

Gratulujeme!

Pro 5 výherců máme CD od Radioservisu!