U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

…přicházejí

Kategorie: Styl | Autor: Helena Čechová

DEKORACE

K Vánocům, které se slaví ve valné většině světa, od nepaměti patří klid a mír. Tam, kde se válčí, skládají se na pár svátečních dnů zbraně (ó, jak šlechetné…), lidé se na sebe nemračí a jsou k sobě vlídní. Jakoby kdosi mávnul kouzelným proutkem. Tuto magickou sílu pociťuje každý z nás a asi právě proto se v souvislosti s Vánocemi vždy mluví o neopakovatelném kouzlu. A lidé, rovněž od nepaměti, vždycky chtějí tohle kouzlo ještě nějak zvětšit, zvýraznit a znásobit. Nejen bohatě prostřeným stolem, ale i drobnostmi, které tu pravou vánoční atmosféru dokreslují. Lidská fantazie je nevyčerpatelná, ale přesto se každý rád inspiruje, aby pak na dané téma mohl rozvinout svou vlastní představivost a vytvořit dílka, která, byť jen na pár dnů, zkrášlí naše příbytky. Přinášíme proto několik námětů, které vám mohou pomoci najít netradiční řešení vánoční výzdoby ve vašem konkrétním domě a interiéru. Všechno ostatní je už jen a jen na vás.

Adventní věnce a kytice

Dávají se většinou na stůl nebo se věší na vchodové dveře. Následující obrázky vás přesvědčí o tom, že existují i jiné možnosti, které nic neubírají z jejich působivosti, ba naopak.

Svícny

Vánoce jsou svátky intimního charakteru. Na rozdíl od bujarého Silvestra, kdy je do party přizván každý, kdo nezkazí náladu, o Vánocích se schází většinou jen rodina a ti nejbližší. K této atmosféře patří samozřejmě posezení v přítmí mihotavého plaménku svíček.

…přicházejí