Potřebujete se zbavit trhlin na stěnách? Vyzkoušejte válečkované pastovité omítky CEMROLL!

Rubrika: Market

Pastovité omítky CEMROLL jsou dodávány již namíchané v plastových kbelících a jsou tak připravené k okamžitému použití. Nanáší se v tenké vrstvě pomocí obyčejného malířského válečku. Díky snadné a rychlé aplikaci zvládne práci s nimi i svépomocný stavebník nebo domácí kutil.

Pastovité omítky CEMROLL se nanášejí pomocí malířského válečku. Výška plyše ovlivní strukturu povrchu.

 

Pastovité omítky obecně jsou v současném stavebnictví čím dál oblíbenější. Důvodem jsou rychlá aplikace, výborné mechanicko-fyzikální vlastnosti, estetická odlišnost oproti dříve používaným štukům a břízolitům nebo např. široká možnost probarvení. Válečkované omítky jsou navíc vhodné také pro opravu a renovaci již existujících povrchových úprav, jako jsou štuky, nátěry, disperzní omítky apod. Rychle a snadno se jimi vyplní a překryjí stabilizované trhliny o šířce max. 0,5 mm.

Před aplikací omítek je nejprve nutné povrch důsledně napenetrovat.

 

Typy válečkovaných pastovitých omítek

Výhodou moderních pastovitých omítek je paropropustný a vodoodpudivý povrch s vysokou mechanickou odolností a pružností či odolnost vůči znečištění. Omítky jsou také resistentní vůči houbám, řasám a mechům. Přední český dodavatel omítkových směsí, společnost LB Cemix má ve svém výrobním portfoliu řadu pastovitých omítek s názvem Cemix CEMROLL. Zákazníci mohou vybírat mezi dvěma typy – na akrylátové bázi je založena pastovitá omítka Cemix CEMROLL akrylát, na silikátové bázi omítka Cemix CEMROLL silikát.

Omítka CEMROLL se zpravidla nanáší ve dvou tenkých vrstvách. Práce jde rychle od ruky.

 

Oba typy omítek jsou použitelné v exteriéru i interiéru a dají se tónovat dle barevného vzorníku Cemix duhově krásný, který obsahuje 366 odstínů. Cemix CEMROLLsilikát se vyznačuje vyššími hodnotami paropropustnosti , díky nimž je omítka vhodná také pro povrchovou úpravu sanačních omítek v sanačních systémech Cemix – splňuje požadavky směrnice WTA 2-9-04/D.

Rovnoměrného nanesení omítky dosáhneme aplikací „do kříže“.

 

Příprava podkladu

Pastovité omítky se nanášejí na rovný, suchý a pevný povrch bez prachu a nesoudržných částí. Podklad musí být dostatečně vyzrálý (jinak může dojít k ovlivnění funkčnosti a odstínu povrchové úpravy). Podkladem mohou být všechny nosné minerální omítky (např. štukové omítky, dostatečně vyhlazené jádrové nebo jednovrstvé omítky), beton apod.

Podklady je nutné před aplikací pastovité omítky upravit materiály Cemix. Podle druhu použité omítky Cemix CEMROLL se pro penetraci použije přípravek Cemix Penetrace silikát COLOR nebo Penetrace akrylát-silikon COLOR. Podklady s vyšší nasákavostí (např. vápenocementové omítky atd.) se penetrují dvakrát, podklady vyžadující zpevnění (např. navětralé původní omítky) se nejprve ošetří přípravkem Cemix Penetrace hloubková a hladké, nenasákavé podklady (např. beton, sádrokarton, CETRIS) je nutné opatřit přípravkem Cemix Kontakt.

 

Pastovitá omítka Cemix CEMROLL akrylát v hotovém balení.

Nanášení omítky

Dobře rozmíchaná omítka se nanáší přímo válečkem určeným pro disperzní nátěry s výškou plyše zvolenou podle rovinnosti podkladu a požadované povrchové struktury (8-18 mm). První vrstvu je vhodné aplikovat „do kříže“ aby došlo k plošně rovnoměrnému nanesení omítky. Druhá vrstva se nanáší až po dostatečném vytvrdnutí vrstvy předchozí (podle vnějších klimatických podmínek po 30-120 minutách) a to „jednosměrně“ podle zvolené struktury v horizontálním nebo vertikálním směru. Napojování ploch je nutné provádět vždy v čerstvém stavu. Pouze v nutných případech se plocha napojuje až po vytvrdnutí již vyhotovené části plochy. Není vhodné dodatečně upravovat již tuhnoucí hmotu. Čerstvě nanesenou 2. vrstvu lze dodatečně strukturovat reliéfním válečkem. Konzistenci omítky lze upravit přidáním max. 1 % pitné vody. Minimální doba zrání šlechtěné omítky za běžných klimatických podmínek se počítá 1 den na 1 mm nanášené vrstvy.

Pastovitá omítka Cemix CEMROLL silikát se vyznačuje vyššími hodnotami paropropustnosti.

O moderním stavebnictví se říká, že je stále rychlejší, přesnější a jednodušší. Přispívají k tomu výrobky, jako jsou válečkované pastovité omítky od společnosti Cemix. Vyznačují se skvělými užitnými vlastnostmi, ale především snadnou a rychlou aplikací pomocí klasického válečku. Práci s nimi tak lehce zvládnou profesionálové z oboru i svépomocní stavebníci. A to má v českém kutilském prostředí své opodstatnění.

 

Pastovité omítky Cemix CEMROLL se dají probarvit dle vzorníku Cemix duhově krásný.

Nanášení pastovitých omítek na fasádu.

Cemix CEMROLL byl použit i na historickém objektu radnice v Moravské Třebové.

Komerční prezentace

 

Save

Save

Potřebujete se zbavit trhlin na stěnách? Vyzkoušejte válečkované pastovité omítky CEMROLL!