U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

PODZIMNÍ PRÁCE NA ZAHRADĚ

Kategorie: Black & decker – rádce všech kutilů | Autor: Vojtěch Regazzo

Ačkoliv hlavní práce na zahradě, jako je sekání trávy, provzdušňování trávníku či stříhání živých plotů máme letos téměř za sebou, čekají nás ještě potřebné a nutné podzimní činnosti, jako jsou například úklid spadaného listí, finální prostříhání keřů a likvidace vzniklých větviček. Jaké nejlepší zahradní nářadí můžeme použít Vám Black&Decker přináší na následující straně.

Nejdříve bychom měli na zahradě začít úpravou keřů a živých plotů. Nabídka nůžek na živé ploty je velmi široká, ale základní rozdělení pozná každý podle délky lišty. Na drobnější práce nabízí Black&Decker lišty s délkou 42 cm a na široké živé ploty pak delší nůžky 55 cm. Tloušťka ustřihnuté větvičky je přímo úměrná délce lišty a výkonu motoru. V nabídce Black&Decker jsou tyto tloušťky v rozmezí 12-20mm. Mezi podzimní akční nůžky patří 2 typy. GT110 s délkou lišty 51 cm a výkonem motoru 420 mm je k dostání v marketech OBI za prodejní cenu 1 590 Kč vč. DPH. O 4 cm delší lištu nabízí model GT115, který bude od září k dispozici v prodejnách Baumax za cenu 1 690 Kč vč. DPH. Vrámci akce je k těmto nůžkám ZDARMA přibalen antikorozní spray A6102, jehož běžná cena je 270 Kč. Vpřípadě, že potřebujete ještě delší lištu, shlédněte kompletní sortiment Black&Decker u prodejců OBI, Baumax, Makro, Globus a u všech ostatních prodejců zahradní techniky Black&Decker.

Ostříhané a ořezané větvičky až do průměru 4 cm pohodlně „zpracujete“ v drtiči větví Black&Decker GS2400. Tento drtič je vybaven vším, co Vám maximálně usnadní práci a prodlouží životnost stroje. Levnější drtiče používají klasické nože podobné nožům na rotačních sekačkách. Tyto nože ale občas dojdou k újmě a je potřeba je nabrousit, ale v některých případech i vyměnit za nové. Drtič Black&Decker nabízí nejkvalitnější tzv. válcové drcení, které si bez problému poradí s větvičkou až do průměru 40 mm. V případě zaseknutí větvičky se drtič zastaví a zařadí zpětných chod. Rychlost vtahování větvičky si drtič GS2400 též reguluje zcela sám.

Velkou výhodou je tichý indukční motor, který nebude rušit Vás ani sousedy. Nadrcený dřevěný odpad lze pohodlně spálit v kamnech či použít jako hrubou mulčovací kůru.

Akční podzimní cena drtiče GS2400 je 5 990 Kč (v marketech OBI), či 6 190 Kč v Baumaxu vč. ruční pilky ZDARMA.

Úplnou novinkou na podzimním trhu je vysavač + fukar listí s kompletní regulací výkonu odfuku a sání. Tato regulace je účinná zvláště na menších zahradách, abychom naše spadané listí omylem nenafoukali na zahrady našich sousedů. K dispozici jsou 2 typy – GW2610V (k dostání v prodejnách Makro) a výkonnější typ 3000W -GW3010V. Oby tyto typy mají regulaci otáček, rychlost sání 210-290 km/hod. A prostorný vak na listí 35 litrů. Ceny se pohybují v rozmezí 2 590 – 2 790 Kč. Jedním strojem tak spadané listí nafoukáte na 1 místo, během pár vteřin vyměníte trubice a nafoukaný zahradní odpad vysajete. Drtící turbína Vám listí zmulčuje v poměru 10:1 a takto rozdrcené je vhodné k přímé kompostaci. Společnost Black&Decker Vám již 2 roky na těchto stránkách přináší praktické rady a zahradním, elektrickém, akumulátorovém nářadí a autopříslušenství. Děkujeme Vám za Vaše kladné maily a dopisy na naše články a věřím, že i v tom dnešním jste si našli informace, které Vám při práci na zahradě pomohou.

***

Nářadí Black&Decker je možné zakoupit u všech prodejců Black&Decker. Máte-li zájem o zaslání ceníku či katalogu, zašlete prosím tento požadavek na e-mail recepce@blackanddecker.cz nebo na adresu Black&Decker Trading s.r.o., Klášterského 2, 143 00 Praha 4.

Přátelé >> na celý život

O autorovi| Vojtěch Regazzo, Autor článku: – Black&Decker

Popisy k obrázkům

PODZIMNÍ PRÁCE NA ZAHRADĚ