U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Pochutnejte si

Kategorie: Volný čas | Autor: Věnceslava Dezortová

s Josefem Holubem, šéfkuchařem

Vařil v pražských hotelích Panorama a International, bohaté zkušenosti získal v Německu a Japonsku. V posledních letech je šéfkuchařem společnosti Eurest, která má u nás na 300 restaurací. Zajišťovala také pohoštění k výročí republiky 28. října na Pražském hradě. Pozvaných hostů bylo pět a půl tisíce. Veškerému vaření šéfoval pan Holub.

* A jaké specialitky nám poradil pro vaše mlsné jazýčky?

Lilek s kozím sýrem

Lilek nakrájíme na 1 cm silná kolečka a osmahneme po obou stranách na olivovém oleji. Položíme na ně centimetrové plátky kozího sýra a navrch dáme rozmixovanou směs piniových oříšků, 2 lžic medu a rozmarýnu. Necháme zapéct ve vyhřáté troubě asi 10 minut.

Konfitovaná kachna

Jde o starou francouzskou úpravu, která se jinde příliš nevyskytuje. Francouzi prý tohle jídlo zbožňují. Kachnu rozkrájíme na 8 dílů, odstraníme menší kosti, nasolíme a v lednici necháme den odležet. Pak vložíme do pekáčku a zalijeme zvlášť koupeným kachním nebo husím sádlem (maso má být téměř potopené). Pečeme v troubě 6 hodin při teplotě 100 °C, což je důležité. Takto pečená kachna se krásně rozpadá, je křehká a není mastná, jak by se mohlo zdát. Lze přendat do sádelňáku a uložit ve sklepě (ne do lednice) třeba na chalupě a chodit si kachničku “udloubávat”. Vydrží několik týdnů (pokud ji dřív nesníme). Sádlo je výborné na opékání brambor do zlatova.

Pochutnejte si