Pevné a štíhlé tělo nejen v létě

Zhubnout do plavek, vkročit do teplých jarních a letních dnů s optimálními tělesnými proporcemi…  to je každoroční přání mnoha žen i mužů.

Tělo se dá vylepšit rozumně a bez bolestivých zásahů

Určitě je zbytečné propadat panice a uchylovat se k radikálním dietám či podobným, organizmu neprospívajícím řešením. Ještě pořád je čas vylepšit tělo rozumně, bez bolestivých invazivních zásahů. Obzvláště pokud potřebujete upravit váhu jen o pár kilogramů, účinně zeštíhlit a zpevnit problematické partie.
„Chce to promyšlenou změnu životosprávy, životního stylu. Jen tato cesta přináší dlouhodobý efekt a výhradně pozitivní vedlejší účinky, především celkové zlepšení fyzické i psychické kondice,“ zdůrazňuje zkušená výživová poradkyně Monika Divišová, která spolu se svým týmem v centru zdravého hubnutí Wellnessia aplikuje přirozený a přitom velmi efektivní program tvarování postavy.

Důležitá je životospráva a výběr potravin

„Obracejí se na nás ženy, které jsou štíhlé, jen boky mají širší, než by si přály, anebo muži, kterým se s přibývajícím věkem objevuje bříško i přesto, že zbytek postavy vypadá hubeně. Lidé jsou často nespokojení s ochabujícím tělem bez vitality.
Co s tím? Společně sestavíme individuální plán tak, aby vyhovoval a dával smysl. Například když někdo chodí pravidelně cvičit, a přesto se stále nemůže zbavit bříška, zaměříme se především na výživu a její kombinaci s pohybem, tedy kdy a co jíst a pít.

Někdy se vyplatí sestavit individuální cvičební plán

Naše práce probíhá v několika fázích – čištění těla a jeho výživa, intenzivní změna návyků a jejich dlouhodobé udržení. Na osobních konzultacích se kromě vážení a měření konkrétně učíme, jakou stravu si vybírat, jak si sestavit jídelníček z kalorického i nutričního pohledu, jak dodržovat pohybový režim, pitný režim, které potraviny nahradit jinými, jak vařit, aby nám jídlo chutnalo a současně nebylo příliš kalorické. Řešíme večerní jídlo, přejídání se, ujídání mezi hlavními jídly, co vařit pro děti, biopotraviny, oslavy, chuť na sladké… Zásadní totiž je mít svoje chutě pod kontrolou a přitom se netrápit hlady,“ dodává Monika Divišová.

Zdravý pohyb postavě prospívá

Na seznamu „nežádoucích“ potravin se určitě ocitnou smažená jídla (řízek, květák, sýr, hranolky atd.), konzervy, bílý cukr a vše, co jej obsahuje, uzeniny (hlavně salámy, párky, klobásy a nekvalitní šunky), alkohol. Naopak vítaným obohacením je zelenina, vláknina (celozrnné produkty), správné tuky (Omega 3 mastné kyseliny – ryby, lněné semínko) a vhodné potravinové doplňky.
Změny v jídelníčku, kdy jídla plná prázdných kalorií nahradí zdravé, avšak neméně chutné varianty, a důsledné dodržování nových stravovacích návyků zaručeně přinesou požadovaný efekt. A navíc i bonus – spokojenost s vlastním tělem při pohledu do zrcadla. A to nejen v létě!

www.wellnessia.cz

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV A SHUTTERSTOCK

Pevné a štíhlé tělo nejen v létě