U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Pak zvolte krbová kamna!

Kategorie: Teplo domova | Autor:

Toužíte po zdravém domově plném příjemného tepla?

Originály z Romotopu

   Znáte to: Až se zima zeptá… No a až se zima zeptá tentokrát, vy jí můžete s úsměvem odpovědět: “Ano, uvažovali jsme o tom, co bude, až příjemné období roku skončí a nám bude zase chladno. Ano, zamysleli jsme se nad tím, jak obohatit svůj domov 0 teplo, které co nejvíce připomíná žhavé sluneční paprsky! Ano, chceme si přivést slunce rovnou domů! Ano, rozhodli jsme se pořídit si kvalitní krbová kamna špičkového designů!”

Firma s evropskou tradicí

Česká firma Romotop ze Suchdolu nad Odrou získala během více než desetiletého působení na trzích západní Evropy nejen neocenitelné zkušenosti, nezávislost a flexibilitu jak v oblasti výrobního sortimentu, tak obchodní strategie, ale také skvělé renomé na trhů s krbovými kamny. Právě náročnost západoevropských odběratelů “vybrousila” výrobky Romotopu po stránce technické 1 designové natolik, že nyní českému zákazníkovi nabízí to nejlepší ze své produkce.

Proč právě krbová kamna?

Odpověď je jednoduchá. Protože krbová kamna poskytují efektivní a v případě výrobků Romotopu také efektní teplo (špičkový design produkce společnosti Romotop totiž odpovídá současným nejmodernějším trendům). A můžete si být jisti, že jde také o ekologický provoz s vysokou výhřevností – při hodinové spotřebě zhruba 2,5 až 3 kg dřeva, které je spolů s ekobriketami výhradním palivem, je účinnost až 75%, vytápěcí schopnost (samozřejmě v závislosti na kvalitě použité tepelné izolace obydlí) dosahuje 200 m. Krbová kamna slouží k vytápění obytných místností v době, kdy je neekonomické zatápět v ústředním topení, nebo mohou být (při správně zvoleném umístění, případně kombinací několika kamen v domě) i jediným zdrojem tepla. Navíc lze krbová kamna doplnit o teplovodní výměníky, takže klient získává nejen teplo, ale také teplou vodu. Estetický požitek při pohledu na plápolající oheň zvyšují prosklená dvířka, která uzavírají spalovací komoru. Tím nedochází k vypadávání jisker a unikání kouře do místností a přispívají k vysoké bezpečnosti krbových kamen, což ocení především romantičtí zapomnětlivci, nebo rodiny s dětmi. Hospodyňky navíc jistě zaujme fakt, že tepelně odolné sklo má díky přívodu sekundárního vzduchu samočisticí schopnost, takže není třeba jej neustále přelešfovat, aby se rodina mohla nerušené kochat pohledem do plamenů. Krbová kamna (s odvodem spalin nahoru nebo dozadu) Romotop vyrábí z nejkvalitnějších ocelových plechů tlouštky 2 až 4 mm, jejichž povrch chrání nástřik ze žáruvzdorného matného laku. Spalovací komora je vyložena vyjímatelnými šamotovými deskami, dno topeniště zpravidla tvoří rovněž vyjímatelný rošt. Kamna, na která výrobce poskytuje dvouletou záruku, mají při minimální náročnosti na údržbu dlouhou životnost, danou mimo jiné í špičkovou technologií výroby, probíhající na nejmodernějších strojích. Krbová kamna jsou dvouplášlová a jsou vybavena prvky k ovládání přívodu primárního a sekundárního vzduchu. Některé typy také mají CPV = centrální přívod vzduchu, což umožňuje neodčerpávat již teplý vzduch z místnosti, ale využívat k provozu krbových kamen čerstvého vzduchu zvenčí. Takzvanou třešničkou na dortu praktičnosti krbových kamen společnosti Romotop je horký čaj nebo grog, který si může majitel kamen přihřívat na horním prostoru nad spalovací komorou.

Špičkový design produkce Romotopu

Krbová kamna jsou dobrou investicí, která se podle náročnosti požadavků klientů pohybuje v rozmezí několika tisíc až několika desítek tisíc korun. I proto by kupující měli uvažovat obezřetně, pečlivě vybírat výrobce, porovnávat cenu, výkon, užitné hodnoty a v neposlední řadě také design. Ten patří, spolu s kvalitou, k charakteristickým přednostem všech modelů firmy Romotop. Zatímco značka HEAT nabízí soulad ceny, designu a užitných hodnot, konkurenční výhodou skupiny SPECIÁL je design a možnost výběru nejrůznějších odstínů keramiky. Proto je SPECIÁL určen především zákazníkům, kteří dávají přednost vzhledu kamen a možnosti sladit je s interiérem. To, že designový trend – co do tvaru i barevnosti kamen – spoluurčuje na evropském trhu právě Romotop, je však patrné především na luxusních značkách EXCLUSIVE a STORCH. Speciální kolekce EXCLUSIVE uvedla na trh nadstandardní výrobek s kachlovým obkladem, s vysokou užitnou hodnotou a špičkovým designem širokých možností – kamna lze je obložit keramikou, nebo přírodním kamenem, používá se také nerez, případně sklo. Pestrá škála těchto materiálů umožňuje přizpůsobit výrobky Romotopu jakémukoliv interiéru, podtrhnout individualitu prostoru i uživatele kamen. Kromě špičkového designu, ze kterého je jasně čitelná kvalita i cena, nabízejí značky EXCLUSIVE a STORCH také zajímavé technické řešení například v podobě centrálního přívodu vzduchů, možnosti otáčet některými typy kamen kolem své osy, či atypického řešení otevírání dvířek nahoru, nebo do strany. Některá kamna svým tvarem připomínají televizi s plochou obrazovkou, jiná lze umístit v rohu místnosti, nebo ve volném prostoru… Zde je ponechán prostor pro představy architekta, či projektanta, nebo pro fantazii klienta. Nákup kamen se tak stává promyšleným krokem i zajímavou hrou, která pro vás vyvrcholí pocitem, že jste svůj domov obohatili o něco nového, estetického a užitečného. Budete prostě mít hřejivý pocit, že se vám vyplatilo zavčas prozíravě myslet na chladem prokřehlé měsíce roku…

ROMOTOP spol. sr.o.

Komenského 325, 742 01 Suchdol nad Odrou

tel.: 556 770 975, fax: 556 770 920

e-mail: romotop@romotop.cz, www.romotop.cz

Popisy k obrázkům

Pak zvolte krbová kamna!