Objevte dlouhé zápalky

Zatímco naši prapředci pracně třeli speciální dřívka, dokud nedosáhli teploty, při níž se vznítil troud, nebo křesali křemenem, my máme rozdělávání ohně velmi usnadněno. Stačí si vybrat ty správné zápalky a škrtnout. V Česku je symbolem zápalek tradiční značka SOLO.

Záleží jen na nás, zda dáme přednost klasickým sirkám, delším deseticentimetrovým, které se skvěle hodí třeba k zapalování svíček, či dvaceticentimetrovým krbovým, díky kterým snadno dosáhneme s plamínkem pod připravená polínka. Všechny zápalky SOLO navíc patří do kategorie bezpečnostních zápalek, což znamená, že hlavičku lze zapálit pouze škrtnutím o škrtátko.

SOLO ZÁPALKY EXTRA DLOUHÉ    impregnované zápalky oceníme při rozdělávání ohně v kamnech, karmách, krbech či zapalování sporáků, ale také při pobytech v přírodě. Díky prodloužené délce zápalky (10 cm oproti standardní délce 4 cm) se skvěle hodí také na zapalování svíček, které nám zdobí v nastávajícím sychravém období obydlí čím dál častěji. V Anglii se jim dokonce říká svíčkové zápalky.

SOLO ZÁPALKY KRBOVÉ  – impregnované krbové zápalky jsou vhodné pro kamna, krby, grily, ocení je i táborníci při rozdělávání ohně v přírodě. Tato zápalka je dlouhá 18 cm a skvěle se hodí k zakládání ohně s novými ekologickými podpalovači SOLO (svitky a kostky). Díky své délce bezpečně oheň dosáhne až k připraveným polínkům, aniž by nás ohrozil. Prodávají se v balení po 100 a 40 zápalkách.

TEXT: REDAKCE
FOTO: SOLO

Objevte dlouhé zápalky