Novinky v pórobetonu

Ytong Lambda+ má vylepšené tepelně-izolační vlastnosti

V reakci na stále vyšší nároky na tepelně-izolační vlastnosti konstrukcí přichází společnost Xella s novinkami v produktovém portfoliu Ytong.  Nabízí nové řešení pro jednovrstvé konstrukce splňující přísnější normy a zavádí produktovou řadu označenou +.
Nový pórobeton pro obvodové zdivo Ytong Theta+ a Ytong Lambda+ má vylepšené tepelně-izolační vlastnosti, s nimiž splňuje nejen požadované, ale překračuje i hodnoty doporučené, a to vše při standardní tloušťce 375 mm. Z pórobetonu označeného + tak lze stavět domy ve velmi úsporném standardu, bez dodatečného zateplení, což představuje trend v souladu se směrnicí.
Zatímco norma předepisuje zhoršení tepelně-izolačních vlastností u pórobetonu při praktické vlhkosti o 20 %, u výrobků Ytong byl naměřen a certifikován vliv praktické vlhkosti na tepelněizolační vlastnosti pouze 5 %. Xella klade na svou produkci podstatně přísnější hlediska než norma a také než většina výrobců pórobetonu na trhu.
Společně s uvedením nových produktů Xella prezentuje i nový rozměr pro Lambdu+ (450 mm). “Nové produkty jsou výsledkem vysoké kvality produkce, neustálého vylepšování receptur a přísné kontroly každé vyrobené palety,” říká vedoucí marketingu Ivana Havlíčková.

Ytong Multipor slouží ke vnějšímu i vnitřnímu zateplení

Ytong Multipor
Další produktovou inovací, s níž Xella přichází v roce 2012, jsou tepelně-izolační minerální pórobetonové desky Ytong Multipor. Jedná se o nehořlavý, pasivní, univerzálně použitelný materiál, který slouží ke vnějšímu i vnitřnímu zateplení a lze s ním obkládat i ploché a šikmé střechy, podlahy, sklepy, garáže či podchody, ale také architektonicky jedinečné a památkově chráněné stavby.

 

Ytong Energy+ bude na český trh uvedena nejdříve v roce 2014

Ytong Energy+
Koncernovou inovaci představuje tvárnice Ytong Energy+, která bude na český trh uvedena nejdříve v roce 2014. V tepelně-izolačních vlastnostech převyšuje tato tvárnice o třetinu stávající produkty Ytong a je tudíž velice vhodná pro nízkoenergetické a pasivní domy. Má jednoduchou a rychlou montáž a je vyrobena ze stoprocentně přírodního materiálu. Ytong Energy+ představuje tvárnici nové generace, respektující trvale udržitelnou výstavbu.
Více informací najdete na www.ytong.cz.

TEXT: REDAKCE
FOTO: YTONG

 

Novinky v pórobetonu