U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

NOVINKY DO VAŠÍ DÍLNY

Kategorie: Moderní dílna – speciál | Autor:

PILA OCASKA

Nová pila ocaska Skil 4900 má snadno i bez nástrojů vyměnitelné tři pilové listy pro různé typy řezání. Můžete s ní řezat kov, dřevo nebo větve stromů. Její motor má sílu 1050 Wattů. Rychlost pily lze nastavit mezi 800 a 2700 zdvihy za jednu sekundu. Maximální prořez pily činí 180 milimetrů do dřeva, 20 milimetrů do oceli a 30 milimetrů do hliníku. Pomocí speciálně dlouhého pilového listu lze použít i k prořezávání stromů či odvětvování kmenů. Praktickým prvkem je indikátor připravenosti, který signalizuje, zda můžeme s pilou ocaskou začít pracovat. Regulátor rychlosti umožňuje přesné a rychlé řezání křehkých materiálů.

Technické parametry: hmotnost 3,7 kg, příkon 1050 W, zdvih listu 28 mm. Pila ocaska Skil 4900 a pilové listy jsou prodávány v praktické plátěné tašce. K dostání je ve specializovaných obchodech za cenu 3490 Kč. Více na www.skil-naradi.cz

UNIVERZÁLNÍ SVĚRÁK

Pro veškeré kutilské, modelářské a drobné řemeslné práce je ideálním nářadím svěrák Dremel Multi-Vise 3v1. Usnadňuje realizaci i těch nejjemnějších aplikací na opracovávaném materiálu. Díky přenosné konstrukci s odnímatelnými měkkými čelistmi zajišťuje pevné upnutí předmětů nejrůznějších tvarů. Lze jej upevnit k ponku, stolu či desce až do tloušťky 6,3 cm. Kloubový úchyt svěráku s jednoduchou aretací umožňuje otáčení o 360° a náklon 50°, čímž je zajištěn pohodlný přístup k obrobku z jakéhokoli úhlu.

Technické parametry: šířka rýhovaných čelistí 19 mm, obsah balení – univerzální svěrák 3v1, adaptér pro držák nástrojů, odnímatelné pryžové chrániče čelistí, klíč. Vyrábí firma Dremel a prodává se v ceně 990 Kč. Koupíte jej v prodejnách obchodní sítě Bosch. Více na www.dremel.cz

PŘÍKLEPOVÁ VRTAČKA

Vysoký výkon 910 W elektrické vrtačky XTD912K značky Black&Decker z XT řady, určené pro řemeslníky, umožňuje příklepové vrtání do tvrdých materiálů, jako jsou beton nebo žula. Druhá rukojeť a plynulé nastavení otáček jsou zárukou pohodlného ovládání. Rychloupínací kovové sklíčidlo zamezuje prokluzování nástrojů a umožňuje jejich rychlou a snadnou výměnu.

Technické parametry: hmotnost 2,6 kg, výkon 910 W, napájení 230 V, max. průměr vrtání – dřevo 50 mm, ocel 13 mm, beton 16 mm, otáčky naprázdno 1000 ot./min, měkká gumová rukojeť, baleno v kufříku. Cena 3990 Kč. www.blackanddecker.cz

EXCENTRICKÁ BRUSKA

U excentrické brusky KA198GT značky Black&Decker upoutá na první pohled ergonomická rukojeť typu GEL TECH. Její tvar umožňuje pohodlné vedení nástroje i při broušení v úzkých prostorech. Brusku je ale možné uchopit různými způsoby: do dlaně, za rukojeť nebo tělo, což zaručuje ovladatelnost nástroje na každém typu povrchu. Motor s výkonem 260 W zaručuje rychlý odběr materiálu na velkých rovných plochách. Bruska nezanechává kruhové stopy, proto je ideální pro přípravu dřevěných povrchů před lakováním. Zabudované odsávání umožňuje bezprašné přenášení nářadí a také zaručuje čistší pracovní prostředí. Rychloupínání brusného papíru zvyšuje účinnost broušení a usnadňuje výměnu brusných papírů. S příslušenstvím pro leštění umožňuje vibrační základna různé druhy použití.

Technické parametry: výkon 260 W, napájení 230 V, 13 tisíc ot./min, excentricita (výstřednost) 1,5 mm, rozkmit 3 mm, velikost brusné desky 125 mm, délka napájecího kabelu 3 m, bez kufříku. Cena 1791Kč. www.blackanddecker.cz

HORKOVZDUŠNÁ PISTOLE

Teplotu horkovzdušné pistole Skil 8005 lze ihned nastavit pomocí speciálních tlačítek od 50 °C až do výše 650 °C. Na LCD displeji je zároveň zřetelně zobrazována aktuální dosažená teplota. Ergonomický tvar pistole je vhodný pro všechny práce v domácnosti a v oblasti hobby, u kterých je požadováno přesné nastavení teploty. Součástí dodávky modelu 8005 jsou čtyři různé trysky: plochá, reflektorová a redukční, stejně jako speciální ochranná tryska, která zabezpečuje, aby sousedící citlivé oblasti například ze skla nebo lakované plochy nebyly poškozeny horkým vzduchem. Každou trysku je možné rychle a bezpečně vyměnit pomocí praktické funkce „vyhození“ i během práce. Uživatel otočí jednoduše červený vyhazovací kroužek směrem dopředu a tím uvolní trysku.

Technické parametry: příkon 2000 W, délka napájecího kabelu 3 m, hmotnost 0,8 kg, proud vzduchu 1. stupeň 250 l za minutu, 2. stupeň 500 l za minutu. Cena 1990 Kč.

AKUMULÁTOROVÝ VRTACÍ ŠROUBOVÁK

První vrtací šroubovák na světě pro domácí kutily s vyměnitelným lithium-iontovým akumulátorem je univerzálně využitelný elektrický nástroj pro velké spektrum vrtacích a šroubovacích prací. S jedním nabitím akumulátoru dokáže vrtací šroubovák PSR 14,4 LI-2 upevnit 250 šroubů velikosti 4 x 30 mm do měkkého dřeva. Je přitom o 25 procent kompaktnější a lehčí než běžné akumulátorové vrtací šroubováky této třídy. Pokud se nachází ve stavu klidu, nevykazuje téměř žádné samovolné vybíjení. Dokonce po čtyřech měsících, kdy nebyl nástroj používán, disponuje ještě 85 procenty energie.

Technické parametry: volnoběžné otáčky, 1. stupeň 0 – 370 min-1, 2. stupeň 0 – 1150 min-1, napětí článku 14,4 V, hmotnost včetně akumulátoru cca 1,35 kg, maximální průměr vrtání do dřeva 30 mm, do oceli 10 mm, maximální průměr šroubování 8 mm. Vyrábí firma Bosch. Koupíte jej u odborných prodejců Bosch a ve vybraných obchodních řetězcích za doporučenou prodejní cenu 3990 Kč.

LEHKÁ A PŘESNÁ GRAVÍRKA

Specializovaný nástroj gravírka Dremel dosahuje optimálních výsledků při práci s celou řadou materiálů. Rycí hrot ze slinutého karbidu si úspěšně poradí s povrchy jako je sklo, keramika, plasty, kovy a dokonce i dřevo. Díky této jedinečné schopnosti je gravírka ideálním nástrojem nejen pro rytce, řezbáře, dekoratéry, ale i kutily. Gravírka funguje na bázi kmitavého pohybu, díky kterému lze nástroj při práci snadno vést a ovládat. Její hmotnost je pouhých 0,3 kg. Má nastavitelnou výšku zdvihu pro různé druhy gravírování a dodává se spolu se šablonou písmen a číslic, usnadňující rytí nápisů a čísel.

Technické parametry: příkon 35 W, rychlost bez zátěže 6000 kmitů/min, napětí 230 V, gravírovací hrot karbid-wolfram, hmotnost 0,3 kg, cena 690 Kč.

www.dremel.cz

Popisy k obrázkům

NOVINKY DO VAŠÍ DÍLNY