U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

NOVINKY

Kategorie: Speciál – malujeme, natíráme | Autor:

Omítka na vnější i vnitřní zdi

MISTRAL OMÍTKA je pastovitá vodou ředitelná disperzní omítka, použitelná na vnější i vnitřní povrchy. Je odolná vůči oděru, vodoodpudivá, ale dobře prodyšná pro vodní páry

a odolná vůči klimatickým vlivům. Vyrábí se ve třech zrnitostech: 1 mm, 1,5 mm a 2 mm. Výrobek je možné tónovat do celé škály odstínů vzorkovnice Mistral Color Systém. Výrobce doporučuje omítku na fasádách konzervovat biocidními aditivy, které ji ochrání před působením plísní, řas a dalších mikoorganizmů.

www.mistral-paints.cz

Hloubková penetrace

Před vlastní aplikací fasádních barev je nutné podklad správně připravit a ošetřit. Musí být suchý a bez nečistot. Pro zlepšení vlastností je vhodné na takto upravený podklad použít penetrační prostředky, které jej zpevní, sjednotí násakavost zdí a omezí tvorbu plísní. Takovým prostředkem je například PRIMALEX HLOUBKOVÁ PENETRACE, který hloubkově zpevňuje podklad, sjednocuje nasákavost a izoluje prostupování skvrn.

www.primalex.cz

Fasádní barva

Silikonová barva PRIMALEX FASÁDA je určena pro fasády s mimořádnými požadavky na užitné vlastnosti. Vyniká vysokou bělostí, vynikající kryvostí a odolností proti povětrnostním vlivům. Tato barva je hydrofobní s mimořádnou paropropustností. Dodává se v balení po 7,5 kg, 15 kg a 40 kg.

www.primalex.cz

Vodoodpudivá barva

Silikonové barvy jsou nejmladší a s největší pravděpodobností i nejperspektivnější ve skupině fasádních barev. Pojivem je emulze silikonové pryskyřice a akrylátové disperze. Barva BARLET SILIKON je extrémně odolná všem nepříznivým vlivům počasí – vyniká vysokou vodoodpudivostí a samočisticí schopností nátěru: dopadající voda stéká po fasádě v podobě malých kuliček, které na sebe nabalují usazené částečky prachu. Barlet silikon se mimo fasád dá použít i v interiéru, zejména se hodí do koupelen.

www.teluria.cz

Na různé podklady

Paropropustná nátěrová barva FASÁDA SUPER s přidáním siloxynu, s nízkým povrchovým pnutím má silikátový charakter. Používá se na vnější povrchy např. omítku, kámen, cihly, vápenopískové cihly, minerální omítku, umělou omítku, tepelně izolační systémy, pohledový beton a pohledové zdivo, k nové úpravě nátěrů na základě silikátu, disperzního silikátu, silikonové pryskyřice na disperzním základě. Jde o barvu, která neoprýskává ani nepraská, výborně k podkladu přilne, odpuzuje vodu, je prodyšná, má výbornou krycí schopnost. Je odolná vůči atmosférickým vlivům i proti oděru.

www.bondex.cz

O autorovi| Připravila Martina Lžičařová

NOVINKY