U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Nová tvárnice pro nejúspornější domy nového desetiletí!

Kategorie: | Autor:

Výrobce pórobetonu Ytong na jaře zahájí stavební sezónu ve velkém stylu. Na trh se chystá uvést prémiovou tvárnici s nejlepšími tepelněizolačními parametry na českém trhu. Novinka potěší všechny náročné stavebníky, kteří hledají dokonalý plášť pro svůj nízkoenergetický dům a nechtějí riskovat problémy spjaté se zateplováním úsporných staveb.

Trend posledních let je neúprosný. Stále více lidí se přiklání k výstavbě nízkoenergetických či pasivních domů. Dříve dostačující řešení přestávají rostoucím nárokům českých stavebníků vyhovovat. Mnozí jsou přitom přesvědčeni, že bez dodatečné izolace kvalitní nízkoenergetický dům nelze postavit. Ytongu se tento názor daří jako jednomu z mála výrobců úspěšně vyvracet a chystaná novinka je toho důkazem.

Nižší objemová hmotnost, srovnatelná pevnost a ještě lepší tepelná izolace

Nezateplená stěna z nové třídy pórobetonových tvárnic má dosahovat výjimečného součinitele prostupu tepla (U = 0,16 W/m2. K), který se pohybuje těsně u hranice standardů běžných pro domy se zanedbatelnou spotřebou energie, které jsou odborníky nazývané jako „pasivní“. Bezkonkurenčních hodnot tepelné izolace dosahuje nový pórobeton při rozumné tloušťce tvárnic 500 mm. Na rozdíl od jiných zděných konstrukcí se přitom nejedná o hypotetické hodnoty dosažitelné pouze za cenu zvýšené pracnosti a složitější logistiky na stavbě jako v případě systémů s vysokým počtem různých tvarovek a zdicích prvků.

   Nová tvárnice skvěle doplňuje dobře zavedenou tvárnici Ytong Lambda, kterou výrobce při tloušťce 375 mm doporučuje jako materiál ideální pro nezateplené, energeticky úsporné domy. Zatímco Ytong Lambda bude i nadále představovat ekonomicky nejvýhodnější řešení pro většinu stavebníků, nový produkt ocení skupina náročných zákazníků, kteří vyžadují tu nejvyšší kvalitu a neradi se uchylují k jakýmkoliv kompromisům.

Jednoplášť šetří peníze!

Investice do nového nízkoenergetického domu z Ytongu je finančně výhodná ze dvou důvodů. Dlouhodobě vám dům garantuje nízkou spotřebu energie, velké úspory však stavebníci pocítí už v průběhu stavebních prací. V případě jednoplášťových konstrukcí odpadají náklady spojené se zateplováním domu. Pořizovací cena za nízkoenergetický dům Ytong proto bývá významně nižší, než je tomu u jiných, ale zateplených systémů. Výstavba domů z pórobetonu je mnohem jednodušší a bez komplikací. Přesné rozměry a zdění na tenkovrstvou maltu garantují výjimečnou přesnost výstavby a vysokou produktivitu stavebních dělníků. Ta se při současné ceně práce v celkových nákladech stavby značně odráží.

Pro lepší klima stavby

Nové obvodové tepelněizolační tvárnice si zachovávají garantovanou pevnost v tlaku min. 1,8 MPa, výjimečnou požární odolnost i srovnatelné akustické parametry. Díky hygienické a zdravotní nezávadnosti i schopnosti přirozeně regulovat vlhkost vzduchu v interiéru je nová třída pórobetonu ideálním stavebním materiálem pro moderní stavby s vysokými požadavky na kvalitu mikroklimatu v interiéru. Unikátní novinka v sortimentu největšího výrobce pórobetonu potěší všechny stavebníky, kteří chtějí moderní stavby a vyžadují zdravý interiér pro sebe a své blízké.

***

Nová nízkoenergetická stěna Ytong:

* vynikající izolační schopnosti (U = 0,16 W/(m2.K)

* min. o 50 % nižší náklady na vytápění

* rozumná tloušťka stěny 500 mm

* minimální cenové navýšení oproti běžným domům

* výjimečné vnitřní klima domu

Popisy k obrázkům

Tento nízkoenergetický dům využil systémové řešení Ytong od sklepa až po střechu. Obvodové stěny Ytong bez zateplení a masivní střecha z pórobetonu Ytong jsou příkladem poctivé konstrukce bez kompromisů.

Nová tvárnice pro nejúspornější domy nového desetiletí!