Nová ekologická lazura

Až 60 m² plotu, obložení nebo jiných ploch ze dřeva lze obnovit z jediného balení nové lazury Balakryl Ploty a chaty. Speciální vodou ředitelná tenkovrstvá lazura od značky Balakryl totiž vyniká vysokou vydatností.

 

Navíc umožňuje snadnou renovaci nátěrů, a tak snižuje náklady na údržbu. Receptura novinky je zcela ekologická, lazuru tedy lze bez obav aplikovat i stříkáním, klidně i na plot uprostřed zeleninové zahrádky nebo květin. Novinka Balakryl Ploty a chaty proniká hluboko do dřeva a zvýrazňuje jeho strukturu. Je v prodeji v odstínu Palisandr.

Speciální ochranná vodou ředitelná tenkovrstvá lazura Balakryl Ploty a chaty je vhodná pro nátěry všech druhů dřeva. Uplatní se při natírání řeziva i hladce opracovaného dřeva v interiéru i exteriéru. Ochranná povrchová vrstva je odolná vůči povětrnostním vlivům, UV záření, vlhkosti i praskání. Balakryl Ploty a chaty se výborně vpíjí do dřeva, nátěr se tedy lehce obnovuje. Snadná renovace a vysoká vydatnost nátěrů snižuje náklady na údržbu. Lazura Balakryl Ploty a chaty rychle schne a je bez zápachu. Nátěr zvýrazňuje přirozenou strukturu dřeva a zabarvuje jej do atraktivního odstínu Palisandr.

Novou lazuru Balakryl Ploty a chaty lze vzhledem k ekologické, vodou ředitelné receptuře aplikovat i stříkáním, bez obav i na plot uprostřed zeleninové zahrádky nebo květin. Neškodí totiž zdraví lidí ani domácím zvířatům či rostlinám. Novinku proto lze použít nejen na nátěry plotů, pergol a kůlen, ale také chat, zahradního nábytku nebo dřevěných obložení, včetně těch v interiéru.

Pracovní postup
Obsah balení před aplikací důkladně rozmíchejte. Neředěnou lazuru aplikujte na suchý, čistý, vosku, mastnot a pryskyřice zbavený podklad ve 2–3 silných vrstvách, v intervalu 4 hodin. Pro venkovní, více namáhané nátěry doporučujeme nejprve použít BALAKRYL FUNGICIDNÍ NAPOUŠTĚDLO na dřevo. Mezi nanášením jednotlivých vrstev lazury je vhodné nátěr přebrousit jemným brusným papírem. Teplota podkladu a okolí nesmí klesnout pod 10 °C. Pomůcky po použití ihned omyjte vodou.

Doporučená cena: 349 Kč vč. DPH/balení 5 kg
Vydatnost: 10-12 m2/kg v jedné vrstvě podle savosti podkladu a tloušťky nátěru

TEXT: REDAKCE
FOTO: PPG

Nová ekologická lazura